Microsoft HealthVault

Microsoft HealthVault Ekim 2007'de Microsoft tarafından oluşturulan sağlık ve fitness bilgileri saklamak ve korumak için web tabanlı kişisel sağlık kaydıdır.[1] Bu web sitesi bireyleri ve sağlık uzmanları giderir. Site Haziran 2010'da Birleşik Krallık dahil ABD'nin ötesinde hizmetleri genişletti.[2] 8 Ekim 2007'de "Live Search Health"ın (Bing Sağlık) beta testi için serbest bırakıldı ve Microsoft HealthVault araması için görev yaptı.

Microsoft HealthVault
Geliştirici(ler) Microsoft
İlk yayınlanma Ekim 2007) (2007-10)
Geliştirme durumu Aktif
Platform Android, iOS, OS X, Microsoft Windows
Erişilebilirlik Çokdilli
Tür Sağlık bilişim, Sağlık Veri tabanı
Resmî sitesi healthvault.com/UM/en-US

Bir HealthVault kaydı bireyin sağlık bilgileri saklar. Bir kayda erişim, örneğin, birden fazla bireyler için kayıtları erişmek için izin verilebilen bir HealthVault hesabına geçer, böylece bir ebeveyn çocukları için kayıtları yönetebilir, ya da çocuğun sağlık sorunları ile anlaşma yardımcısı olmak için ebeveynlerinin kayıtlarına erişimi olabilir. Hesap yetkilendirme Facebook, Windows Live ID veya diğer OpenID sağlayıcıların sınırlı bir dizisi üzerinden olabilir. Microsoft, Facebook ve OpenID işaretinin 31 Mayıs 2016-dan sonra daha kullanılabilir olmayacağını kullanıcılara e-posta yoluyla açıkladı.

Bir bireyin HealthVault kaydı ile etkileşimi daha tipik bir tatbik yoluyla, HealthVault web sitesi, uygulama veya HealthVault platform ile iletişim kuran aygıt aracılığıyla oluyor. Bir birey ilk HealthVault uygulaması kullandığında, onlardan veri türleri, belirli bir erişim izni yetkisi istenir ve bu veri türleri uygulama kullanabileceyinizin sadece olanlarıdır. Birey kendi sağlık kaydını doktor, veya başka ilgilenen biri ile paylaşabilir.

Cihazlar

HealthVault bağlantı Merkezi sağlık ve fitness verileri (Örneğin kan basıncı monitörleri, kalp hızı saatler, ve Withings vücut ölçek gibi) bireyin HealthVault kayıtının içine seçilen cihazlar arasında değiş tokuş edilmesini sağlar. Aynı zamanda tıbbi cihazlar için sürücüleri bulmak ve indirmek için kullanılabilir.[3] Ayrıca, 2014 yılında, Microsoft şirketi, Microsoft Sağlık hizmeti tarafından desteklenen fitness bant Microsoft Band-ı, 2015 yılında ise Microsoft Band 2-ni tanıttı. Bu cihazlar MyFitnessPal gibi çeşitli hizmetlerin toplama ve entegrasyonu için Microsoft HealthVault hizmetini destekler.[4]

Tıbbi Görüntüleme

HealthVault Dicom tabanlı tıbbi görüntülemesini tüketiciler ve üçüncü şahıslar tarafından depolama, görüntüleme, yükleme ve indirmesini, destekler. Buna ek olarak, üçüncü taraf HealthVault Tıbbi görüntüleme izleyicilerin bir bolluk kan toplanması HealthVaulta bağlanmak için piyasaya sürülmüştür.

Birlikte çalışabilirlik

HealthVault Bakımı Belgesi Sürekliliği ve Bakım Kayıt Sürekliliği gibi endüstri standartlar dahil olmak üzere döviz formatlarının bir dizisini destekler. Endüstri standartları için destek birçok kişisel sağlık kaydı çözümleri ile entegre etmek için mümkün yapar.

HealthVaultun birincil rakipleri Apple'ın HealthKit, Dossia, World Medical Card, ve diğerleridir.[5] Google, Google Health hizmetinin 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren durdurulan olacağını Haziran 2011'de ilan etti. Şirket 1 Ocak 2013 tarihinden önce kullanıcıları kendi verilerini indirmek, ya da doğrudan, Microsoft'un HealthVault hizmetine aktarmak için teşvik etti.

Kaynakça

  1. "Arşivlenmiş kopya". 7 Aralık 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Eylül 2016.
  2. "Arşivlenmiş kopya". 16 Mart 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Mart 2013.
  3. "Arşivlenmiş kopya". 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Eylül 2016.
  4. "Arşivlenmiş kopya". 29 Kasım 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Eylül 2016.
  5. "Arşivlenmiş kopya". 17 Ağustos 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Ağustos 2013.

Dış bağlantılar

Ayrıca bakınız

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.