Windows Defender

Windows Defender ya da daha önceki adıyla Microsoft AntiSpyware Microsoft tarafından geliştirilen ve casus yazılımları karantinaya alan bir yazılımdır. Windows Vista, Windows 7, Windows 8 ve Windows 10'un bir parçasıdır.

Windows Defender
Geliştirici(ler) Microsoft
İşletim sistemi Microsoft Windows
Tür Spyware kaldırma yazılımı
Lisans Özel
Resmî sitesi www.microsoft.com/en-us/windows/windows-defender/ 

Sürümler

Beta 1

6 Ocak 2005'te yayımlandı.

Beta 2

13 Şubat 2006'da yayımlandı.

Genel sürüm

24 Ekim 2006'da yayımlandı.

Yeni versiyon

25 Ekim 2012'de Windows 8 ile beraber tanıtılmıştır

Kurulum ve kullanım

Windows Defender Windows 7 ve Windows Vista'nın bir parçasıdır. Windows Defender ücretsiz bir yazılım olmasına rağmen Microsoft3 Mayıs 2008 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.'un sitesinden indirilmesi sırasında kullandığınız işletim sisteminin orijinal olup olmadığını doğrular. Haziran 2005'te genel destek kapsamı dışında kaldığından Windows Defender artık Windows 2000'i desteklememektedir. Windows Defender'in kullanımına dair anlatıma buradan 14 Şubat 2013 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. bakabilirsiniz. Windows 7 ile birlikte Artık yapılan güncellemeler ile birlikte Microsoft Security Essentials 26 Ekim 2012'ye kadar Windows Defenderin yerini almıştır. Daha Sonra Windows 8 ile beraber Microsoft Security Essentials görünümünde Daha estetik ve antivirüs motoru eklenmiş bir güvenlik yazılımına dönüşmüştür. Microsoft Security Essentials sadece Windows Vista ve 7 için indirilebilir.

Ayrıca bakınız

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.