TechNet

Microsoft'un BT Uzmanları için yaptığı hizmet ve projedir. Microsoft yazılımları hakkında eğitimler, tartışma forumları, Microsoft çalışanları için bloglar ve bir sözlük içermekteydi. 31 Ağustos 2013 tarihinde kapanmıştır fakat eski girilmiş olan yazılar hala okunabilir durumdadır.[1]

TechNet
URL technet.microsoft.com
Site türü Bilgi tabanı
Kullanılabilir dil(ler) Türkçe, İngilizce
Sahip Microsoft
Başlama tarihi 1998) (1998)
Bitiş tarihi 31 Ağustos 2013) (2013-08-31)
Geçerli durum Pasif, fakat eski içerikler okunabilmekte

Kitaplık

"Yazılım Geliştirici" için bilgiler içeren MSDN Library'dekine benzer bir bölüm olarak teknik bilgi kaynağını; BT Uzmanları ve uzman kullanıcılardan sağlamaktadır. Bu teknik içerik İnternet'te ve CD'lerde bulunmaktadır. Bu CD'ler aylık olarak yayımlanmaktadır. İçerisinde Microsoft Knowledge Base, servis güncellemeleri, güvenlik güncellemeleri, kaynak araçları, teknik bilgiler, yazılım rehberi, beyaz kâğıtlar... hepsini "Microsoft.com" indirme imkânı sunmaktadır.

Kütüphane

TechNet Sözlük Beta[2], topluluklar için teknik bir sözlüktür. Üye olan herkes, yeni konular açarak, açılmış başlıkları genişletip düzenleyerek katkıda bulunabilir, yorumlar yapıp diğer kullanıcılarla arkadaşlık kurabilir.

Forumlar

TechNet Forum BT uzmanları konuları geniş bir yelpazede tartışmak için toplum tarafından kullanılan web tabanlı forumlardır..TechNet Forumları 2008'de açıldı ve AJAX desteği de geldi.

Bloglar

TechNet blogs veya TechNet Bloglar [3] sadece Microsoft çalışanları için bir platformdur.

TechNet Magazine

2005'te kurulan TechNet Magazine, Microsoft ile ortaklaşa çalışmakta olan BT'lere planlama yapmaları, sistemlerini optimize etmeleri için yardımcı olan bir dergiydi. TechNet Magazine'in basımı, toplamda yaklaşık 100.000 kişiye ulaşmıştı. Ek olarak, TechNet Magazine, internet ortamı üzerinde technetmagazine.com adresinden 11 farklı dilde yayımlanmaktaydı. TechNet Magazine, 2013'te kapatıldı, fakat internet sitesinde eski sayıları hâlâ okunabilir durumdadır.

Kaynakça

  1. "Arşivlenmiş kopya". 27 Temmuz 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 27 Temmuz 2018.
  2. http://www.technet.com/wiki/
  3. "Arşivlenmiş kopya". 2 Eylül 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Eylül 2011.

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.