Avengers: Sonsuzluk Savaşı

Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı (İngilizce: Avengers: Infinity War), Marvel Comics'in aynı adlı çizgi roman serisinden uyarlanmış, on dokuzuncu Marvel Sinematik Evreni süper kahraman filmi.

Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı
Avengers: Infinity War
Filmin afişi
Yönetmen Anthony Russo
Joe Russo
Yapımcı Kevin Feige
Victoria Alonso
Louis D'Esposito
Jon Favreau
Stan Lee
Alan Fine
Senarist Christopher Markus
Stephen McFeely
Stan Lee
Jack Kirby
Hikâye Stan Lee
Jack Kirby
Oyuncular Robert Downey Jr.
Chris Evans
Mark Ruffalo
Chris Hemsworth
Scarlett Johansson
Jeremy Renner
Tom Holland
Chris Pratt
Benedict Cumberbatch
Paul Bettany
Elizabeth Olsen
Sebastian Stan
Tom Hiddleston
Samuel L. Jackson
Cobie Smulders
Benedict Wong
Zoe Saldana
Dave Bautista
Vin Diesel
Karen Gillan
Pom Klementieff
Benicio del Toro
Josh Brolin
Müzik Alan Silvestri
Stüdyo Marvel Studios
Dağıtıcı Walt Disney Pictures
Türü Aksiyon, Macera, Fantastik, Bilimkurgu
Renk Renkli
Yapım yılı 2018
Çıkış tarih(ler)i 27 Nisan 2018
Süre 149 dakika
Ülke ABD
Dil İngilizce
Bütçe 360 milyon $
Hasılat 1.900 milyar $
Önceki film Yenilmezler: Ultron Çağı
Devam filmi Avengers: Endgame

Marvel'ın en karizmatik süper kahramanları yeni maceralarında bir kez daha bir araya geliyor. Güçlü ekip bu kez korkunç titan Thanos'a karşı savaşacaklar. Avengers serisinin sonsuzluk savaşı temalı Infinity War hikâyesi, 27 Nisan 2018'de vizyona girmiştir.

Konusu

Sonsuzluk taşlarının peşine düşen Thanos, şu zamana kadar dünyanın uğradığı en büyük tehdidi oluşturmuştur. Steve Rogers ve Tony Stark arasında geçen olayda ikiye bölünen süper kahramanlar, bu tehdit karşısında yeniden bir araya gelerek güçlerini birleştirmeye karar verir. Dünyanın kaderi artık bu savaşın sonucuna bağlıdır.

Yapım aşaması

Ekim 2014'te Marvel Studios filmi "Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı Bölüm 1" ve "Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı Bölüm 2" iki bölüm şeklinde açıkladı.[1] Nisan 2015'te filmin yönetmenleri Kaptan Amerika: Kış Askeri'nden de bilinen Joe Russo ve Anthony Russo kardeşler olduğu açıklanmıştır.[2] Daha sonra yönetmenler iki filminin senaryosunun birbirinden farklı olacağını açıklamışlardır. Mayıs 2015'te filmin senaristleri Christopher Markus ve Stephen McFeely olmuştur.

Ocak 2016 tarihinde Russo kardeşler filmin altmış yedi karakter kapasitesinde olduğunu açıklamışlardır. Bu açıklamayla Marvel Sinematik Evreni'nin dizi karakterlerinin filmde görüneceği şeklinde yorumlanmıştır fakat yapımcı Kevin Feige bunu doğrulamamıştır.

Nisan 2016'da Chris Pratt, Peter Quill/ Star-Lord rolü için, Elizabeth Olsen, Kızıl Cadı rolü için kadroya katılmışlardır. Aynı ay Benedict Cumberbatch, Doktor Strange rolüyle filmde olacağı açıklanmıştır.Samuel L. Jackson Nick Fury karakteriyle geri dönecektir.

Mayıs 2016'da yönetmenler filmin isminin yanlış anlaşıldığını bu yanlışlığı gidermek için filmlerin ikiye bölündüğünü açıklamışlardır. İlk filminin isminin "Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı" olduğu duyurulmuştur. Devam filminin ise adı henüz belirlenmemiştir.

Oyuncular

Kaynakça

  1. "Avengers head into an Infinity War". 3 Temmuz 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Şubat 2017.
  2. "Joe Anthony Russo to direct 2 Part Marvel's Avengers Infinity War Event". 15 Kasım 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Şubat 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.