Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok, Marvel Sinematik Evreni'nin Thor'a ve Thor çizgi romanına dayalı üçüncü filmi olup on yedinci Marvel Sinematik Evreni filmi. Taika Waititi'nin yönetmenliğini üstlendiği, Craig Kyle ve Christopher Yost ikilisinin senaryosunu kaleme aldığı, filmin başrollerinde Chris Hemsworth ve Tom Hiddleston yer almaktadır.

Thor: Ragnarok
Yönetmen Taika Waititi
Yapımcı Kevin Feige
Senarist Christopher Yost
Craig Kyle
Stephany Folsom
Hikâye Thor, Thor (Marvel Comics)
Yazar: Stan Lee
Larry Lieber
Jack Kirby
Oyuncular Chris Hemsworth
Tom Hiddleston
Idris Elba
Anthony Hopkins
Cate Blanchett
Tessa Thompson
Jeff Goldblum
Karl Urban
Mark Ruffalo
Benedict Cumberbatch
Taika Waititi
Clancy Brown
Müzik Mark Mothersbaugh
Görüntü yönetmeni Javier Aguirresarobe
Stüdyo Marvel Studios
Dağıtıcı Walt Disney Studios Motion Pictures
Cinsi Sinema filmi
Türü Macera,Aksiyon,Bilimkurgu,Fantastik
Renk Renkli
Yapım yılı 2017
Çıkış tarih(ler)i 3 Kasım 2017
Süre 130 dakika
Ülke  ABD
Dil İngilizce
Bütçe 180 milyon $[1]
Hasılat 5.6 milyon ₺ (Türkiye)[2]
854 milyon $ (DÇ)[1]
Önceki film Thor: Karanlık Dünya

Konusu

Thor, Asgard'ın Ragnarök karşısında kaderine terk edilmesi nedeniyle savaşmak zorunda kalmış ve kendini tanrılar arasındaki savaşın ortasında bulmuştur. Bu kez savaşacağı düşmanları Surtur ve Muspellheim'ın Ateş Devleri'dir. Ayrıca Odin'in kızı, ölüm tanrıçası Hela da filmde yer almaktadır. Bu savaşta Hulk ve Dr.Strange de Thor'un yanında yer almaktadır.

Oyuncular

Odin adlı karakteri Anthony Hopkins, Heimdall adlı karakteri ise Idris Elba canlandırmaktadır. Hela'yı Cate Blanchett canlandırırken Valkür Brunhilda'yı Tessa Thompson canlandırmaktadır. Jeff Goldblum Grandmaster'i , Karl Urban'sa Cellat Skurge'u canlandırmaktadır. Mark Ruffalo, Hulk'u canlandırmaktadır. Benedict Cumberbatch, Doktor Strange'i canlandırmaktadır. Surtur'u ise Taika Waititi canlandırıp, Clancy Brown seslendirmektedir.

Kaynakça

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.