The Incredible Hulk (film)

The Incredible Hulk, 2008 yapımı, Louis Leterrier'ın yönettiği, başrollerinde Edward Norton, Liv Tyler, William Hurt ve Tim Roth'un oynadığı, ikinci Marvel Sinematik Evreni süperkahraman filmidir.

The Incredible Hulk
Film afişi
Yönetmen Louis Leterrier
Yapımcı Avi Arad
Gale Anne Hurd
Kevin Feige
Oyuncular Edward Norton
Liv Tyler
Tim Roth
William Hurt
Görüntü yönetmeni Peter Menzies Jr.
Kurgu John Wright
Türü Aksiyon,Macera
Süre 112 dakika[1]
Ülke ABD
Dil İngilizce
Bütçe 130 milyon $
Hasılat 263,427,551 $ [2]
Önceki film Hulk
Resmî sitesi

Louis Leterrier’ın yönettiği ve Edward Norton, Liv Tyler, Tim Roth ile William Hurt’ün oynadığı "The Incredible Hulk", dünyanın en ilkel güç kaynağı olarak kabul edilen olağanüstü öfkesiyle ve bütün görkemiyle bir kez daha beyazperdeye geliyor.

Konusu

Bruce Banner, Brezilya'da yaşamaktadır. Öfke kontrolü öğrenmeye ve kendisini kurtaracak bir formül bulmaya çalışıyordur. Amerikan General onu aramaktadır. Onu bulurlar ancak Hulk kaçar ve ona yardım etmeye çalışan bir doktoru bulmak için Amerika'ya geri döner. Generalin ekibinde takıntılı bir asker vardır ve ne pahasına olursa olsun Hulk'u yakalamak ister. Hulk gibi güçlenmek için serumu kendi üzerinde dener ve Abomination'a dönüşür. Abomination sokaklarda terör estirirken Hulk gelir ve kapışırlar. Hulk yener ve kayıplara karışır.

Oyuncular

Kaynakça

  1. "The Incredible Hulk". British Board of Film Classification. 3 Haziran 2008. 23 Şubat 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Haziran 2008.

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.