Hulk (film)

Hulk Stan Lee'nin Marvel için yarattığı en ünlü karakterlerden olan Hulk, 1970'li yıllarda vücut geliştirme şampiyonu Lou Ferrigno'nun canlandırdığı haliyle televizyon dizisi olarak üçüncü boyuta transfer olmuştu. Sinemadaki bu ilk uyarlamasını ünlü yönetmen Ang Lee gerçekleştirdi.

Hulk
Hulk
Hulk sinema posteri
Yönetmen Ang Lee
Yapımcı Avi Arad
Larry J. Franco
Gale Anne Hurd
Stan Lee
James Schamus
Kevin Feige
Senarist Senaryo:
James Schamus
Michael France
John Turman
Hikâye:
James Schamus
Çizgi roman:
Stan Lee
Jack Kirby
Oyuncular Eric Bana
Jennifer Connelly
Sam Elliott
Nick Nolte
Josh Lucas
Müzik Danny Elfman
Görüntü yönetmeni Frederick Elmes
Kurgu Tim Squyres
Dağıtıcı Universal Studios
Türü Macera/Fantastik/Bilim Kurgu/Çizgi Roman
Yapım yılı 2003, ABD
Süre 138 dakika
Dil İngilizce
Bütçe 137 Milyon $
Hasılat 245,360,480 $
Devam filmi The Incredible Hulk

Konusu

Çok gizli bir askerî proje, bazı dahi öğrencilerin de yardımıyla test aşamasına gelmiştir. Projenin başında Bruce Banner görev almaktadır. Test sırasında bir kaza olur ve Banner, tehlikeli Gama ışınlarına maruz kalır. Yoğun ışın yüzünden mutasyon geçiren Banner, sinirlendiği zaman yıkıcı güçlere sahip yeşil bir deve dönüşen yeni bir kişiliğe bürünür. Bruce Banner olarak yaşamını sürdürmeye çalışsa da, zaman zaman kontrolden çıkan bir yaratığa dönüşmesi çok karmaşık ve trajik olayların yaşanmasına sebep olacaktır. Çünkü Bruce'un hiç tanımadığı babası o daha çok küçükken annesinin ölümüne neden olmuş, bunun sonucunda babası akıl hastanesine gönderilirken Bruce çok mutsuz ve yapayalnız olarak büyümüştür.

Oyuncular

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.