Yenilmezler: Ultron Çağı

Yenilmezler: Ultron Çağı (Özgün adı: Avengers: Age of Ultron), Marvel Comics'in aynı adlı çizgi roman serisinden uyarlanan ve Mayıs 2015'te vizyona giren on birinci Marvel Sinematik Evreni süper kahraman filmi. Joss Whedon tarafından yönetilen filmin başrollerinde Scarlett Johansson, Andy Serkis, Aaron Taylor-Johnson, Chris Evans, Elizabeth Olsen, Chris Hemsworth ve Robert Downey Jr. yer almaktadır. Film, Marvel Studios tarafından üretilip Walt Disney Studios Motion Pictures tarafından dağıtılmıştır. 2012 yapımı Yenilmezler filminin devam filmidir.

Yenilmezler: Ultron Çağı
Avengers: Age of Ultron
Yönetmen Joss Whedon
Yapımcı Victoria Alonso
Louis D'Esposito
Jon Favreau
Kevin Feige
Alan Fine
Bruce Jurgens
Jeremy Latcham
Stan Lee
Senarist Joss Whedon
Stan Lee
Jack Kirby
Oyuncular Robert Downey Jr.
Chris Hemsworth
Mark Ruffalo
Chris Evans
Scarlett Johansson
Jeremy Renner
James Spader
Samuel L. Jackson
Elizabeth Olsen
Aaron Taylor-Johnson
Paul Bettany
Cobie Smulders
Don Cheadle
Hayley Atwell
Müzik Brian Tyler
Sanat yönetmeni Thomas Brown
Mike Stallion
Stüdyo Marvel Studios
Dağıtıcı Walt Disney Pictures
Cinsi Sinema filmi
Türü Aksiyon, Macera, Fantastik, Bilim-Kurgu, Gerilim
Renk Renkli
Yapım yılı 2015
Çıkış tarih(ler)i 1 Mayıs 2015
Süre 141 dk.
Ülke ABD
Dil İngilizce
Bütçe 250 milyon $
Hasılat 1,405,403,694 $[1]
Önceki film Yenilmezler
Devam filmi Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı

Yapım aşaması

Yenilmezler: Ultron Çağı ( Avengers: Age of Ultron) birinci filmin başarısından sonra, Mayıs 2012'de duyurulmuştur. Whedon, Nisan 2013'te senaryo taslağını tamamlamış ve çekimler Robert Downey Jr.'ın anlaşmayı imzalamasıyla başlamıştır. İkinci Ünite çekimleri Ocak 2014'te Güney Afrika'da başlamıştır.

Film, öncelikli olarak Surrey'de bulunan Shepperton Stüdyoları'nda, ek sahneler ise İtalya, Güney Kore ve İngiltere'nin çeşitli bölgelerinde çekilmeye başlanmıştır.

Yenilmezler: Ultron Çağı'nın Türkiye için 1 Mayıs 2015'te 2D, 3D ve IMAX 3D olarak sinemalara çıkmıştır.250 milyon dolara malolan film, açılış haftası 191 milyon dolar hasılat yapmıştır

Konu

Tony Stark etkin olmayan Ultron adlı barış koruyucu bir programı çalıştırınca, işler ters gider ve Dünyanın En Güçlü Kahramanları olan Demir Adam, Kaptan Amerika, Thor, Hulk, Kara Dul ve Şahingöz, gezegenin kaderi tehlikedeyken zorlu bir sınavdan geçerler. Yenilmezler, birden ortaya çıkan Hain Ultron'un korkunç planını hayata geçirmesini engellemek zorundadır, böylece huzursuz ittifaklar ve beklenmedik aksiyonlar evrensel bir maceraya zemin hazırlar.

Kadro

Kaynak:[2]

Kaynakça

  1. http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=avengers2.htm
  2. "Arşivlenmiş kopya". 22 Şubat 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Mart 2015.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.