Örümcek Adam 3

Örümcek Adam 3 (Özgün adı: Spider-Man 3), 2007 Amerika Birleşik Devletleri yapımı bir sinema filmi. Örümcek Adam serisinin 3. filmidir. Amerika çizgi roman yapım şirketi Marvel tarafından yapılmıştır. Başrollerini Tobey Maguire, Kirsten Dunst, James Franco, Rosemary Harris ve J.K. Simmons paylaşmaktadır.

Örümcek Adam 3
Spider-Man 3
Film Afişi
Yönetmen Sam Raimi
Yapımcı Kevin Feige
Stan Lee
Laura Ziskin
Avi Arad
Senarist Sam Raimi, Stan Lee, Todd McFarlane
Oyuncular Tobey Maguire
Kirsten Dunst
James Franco
Thomas Haden Church
Topher Grace
Dylan Baker
Müzik Christopher Young, Danny Elfman
Görüntü yönetmeni Bill Pope
Kurgu Bob Murawski
Dağıtıcı Columbia Pictures
Cinsi Sinema filmi
Türü Macera,Aksiyon
Renk Renkli
Yapım yılı 2007
Çıkış tarih(ler)i 4 Mayıs 2007
Süre 139 dakika
Ülke ABD
Dil İngilizce
Bütçe 258.000.000 $
Hasılat 890.871.626 $[1]
Önceki film Örümcek Adam 2

Ayrıca bu filme Örümcek Adam 2'de olmayan Topher Grace, Bryce Dallas Howard ve Thomas Haden Church de eklenmiştir. Film, 4 Mayıs 2007'de ABD'de, 23 Mayıs 2007'de Türkiye'de vizyona girmiştir.

Konu

Peter amcasının katilini bulur. Katil bir deney sonucu yanlışlıkla kum adama dönüşür. Onunla kanalisazyonda dövüşür, Peter onu yener. Peter Parker artık karanlık yanıyla yüzleşir. Artık karar vermek zorundadır. Ya aydınlık ya da karanlık. Karanlığı seçer ve bu yanlış bir seçimdir. Çünkü karanlık taraf onu kötü yapar. Gözü eğlenceden başka bir şey görmez.Gazetecilik işine Eddie diye birisi geçer, Peter işsizdir ve bu duruma çok sinirlenir. Sergide Eddie'yi rezil eder. Arkadaşı Harry babasını örümcek adam öldürdüğü için intikamını almaya artık hazırdır. Örümcek-Adam ile dövüşür. Artık Harry yarım kalan işi bitirmeye çalışır bomba atar. Örümcek-adam bombayı geri fırlatır. Bomba patlar ve Harry'nin yüzü yanar. Örümcek-adam karanlığı seçtiğini fark eder kilisenin çan kulesinde paraziti vücudundan atmaya çalışır. O sırada Eddie kilisede Peter Parker'in ölmesini diler. Eddie yukardan sesler geldiği için çıkar, tam o sırada çan sesi ile örümcek adam karanlığı aşağı atar ve Eddie artık kötüdür. Kumadam ve Eddie intikam için bir inşaat yerinde Mary Jane'ni kaçırır ve tepeye bağlar. Örümcek adam onu kurtarır; ama bu bir tuzaktır. Örümcek adam ile ikisi dövüşür. Örümcek adam ağır darbeyi tam alacakken Harry gelir ve onu kurtarır. En sonunda örümcek adam sağ kalır. Harry'de ölür.

Kadro

Oyuncu Rol Seslendiren
Tobey Maguire Peter Parker/Örümcek Adam Ahmet Taşar
Kirsten Dunst Mary Jane Watson Burcu Güneştutar
James Franco New Goblin / Harry Osborn Levent Sülün
Thomas Haden Church Sandman / Flint Marko Erol Eren
Topher Grace Venom / Eddie Brock Sait Çataldaş
Bryce Dallas Howard Gwen Stacy Didem Atılhan
Rosemary Harris May Parker
J.K. Simmons J. Jonah Jameson Aydoğan Temel
James Cromwell Captain Stacy
Theresa Russell Emma Marko
Dylan Baker Dr. Curt Connors
Bill Nunn Joseph 'Robbie' Robertson Kadir Özübek
Bruce Campbell Maître d’
Elizabeth Banks Miss Brant
Ted Raimi Hoffman
Lucy Gordon Jennifer Dugan

Poster

Diğer bir tanıtım posteri

Kaynakça

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.