Hayalet Sürücü (film)

Hayalet Sürücü (İngilizce özgün adı: Ghost Rider), 2007 yapımı, Mark Steven Johnson'ın yönetmenliğini yaptığı, başrolünde Nicolas Cage olan Marvel çizgi romanlarından esinlenilmiş bir sinema filmidir.

Hayalet Sürücü
Ghost Rider
Filmin posteri
Yönetmen Mark Steven Johnson
Yapımcı Avi Arad ve Steven Paul,Gary Foster
Senarist Mark Steven Johnson
Oyuncular Nicolas Cage,
Eva Mendes
Wes Bentlet
Müzik Cristopher Young
Kurgu Richard Francis-Bruce
Stüdyo Columbia Pictures
Cinsi Sinema filmi
Türü Macera, Fantastik
Renk Renkli
Yapım yılı 2007, ABD
Çıkış tarih(ler)i 16. Şubat. 2007
Süre 114 dk.
Dil İngilizce
Bütçe 110.000.000 dolar
Hasılat 228.738.393 $
Devam filmi Hayalet Sürücü 2: İntikam Ateşi

Konusu

John Blaze babası ile birlikte motosiklet şovları yapan bir gençtir. Babasının kanser nedeniyle ölmek üzere olduğunu öğrendiği zaman karşısına esrarengiz bir yabancı çıkar. Kendisine ruhunu satması karşılığında babasını kanserden kurtaracağını söyler. Blaze kendisine uzatılan kontratı okumadan elinden damlayan bir kan damlası nedeni ile kontratı imzalamış sayılır. Ancak bu yabancı Mepistopheles'dir (şeytan) ve eski yıllarda da Amerika'da San Venganza'da pek çok ruhu hapsetmiştir. Blaze'e günü geldiğinde ona vereceği görevi yapması sayesinde kontratı geri vereceğini söyler ve yok olur. Blaze kontratı imzaladıktan bir gün sonra babası kanserden kurtulur , fakat uzun süredir planladığı bir motosiklet şovunu yaparken kaza geçirir ve ölür. Blaze bu olayın hıncı ile her şeyden uzaklaşmak ister ve aşkı Roxanne'yi terkeder.

Yıllar içerisinde Blaze göz kamaştırıcı bir motosiklet şovmeni olur. Bu arada Mepistopheles'in oğlu Blackheart'da dünyaya inmiş ve yanındaki üç iblis ile beraber kayıp kontratların peşine düşmüştür. Bunu gören Mepistopheles nihayetinde Blaze'i bulur ona vaktin geldiğini belirtir ve Blaze böylece gün karardıktan sonra artık bir Hayalet Sürücü'ye dönüşür ve iblislerin peşinde koşmaya başlar. Bu arada bir televizyon spikeri olan kız arkadaşı ile yeniden karşılaşmış ancak gerçekleri anlatmak konusunda hayli zorluklar yaşamaktadır.

Blackheart ve Blaze arasında sert çarpışmalar yaşanır. Bu arada Blaze bir mezarlıkta eski bir Hayalet Sürücü olan Caretaker ile karşılaşır. O Hayalet Sürücüler hakkında bilgileri olan biridir. Ona efsanelerden bahseder.

Daha sonra Blaze'in kız arkadaşının Blackheart tarafından esir alınması ile devam eden serüven Sen Vangenza'da hesaplaşmaya dek sürer. Blackheart'ın yok edilmesi sonrası Mepistopheles anlaşmanın sona erdiğini söylese de Blaze bunu kabul etmez ve gücünü kötülere karşı kullanmak için yeni maceralara yelken açacağının sinyallerini verir.

Oyuncular

OyuncuKarakter
Nicolas CageHayalet Sürücü / John Blaze
Eva MendesBlaze'in sevgilisi / Roxanne Simpson
Wes BentleyBlackheart /
Sam ElliotCaretaker / Carter Slide
Peter FondaMepistopheles
Donal LagueMack
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.