Hayalet Sürücü 2: İntikam Ateşi

Hayalet Sürücü 2: İntikam Ateşi (İngilizce özgün adı Ghost Rider: Spirit of Vengeance), Marvel Comics'in aynı adlı çizgi romana dayalı bir 2012 Amerikan 3D doğaüstü süper kahraman filmi. Serinin 2007 yapımında da Nicolas Cage, Johnny Blaze / Ghost Rider rolünde yer almıştır. Ayrıca 2008 yılı yapımı Punisher adlı filmden sonra Marvel Knights tarafından çıkmış olan ikinci filmidir. Film, Mark Neveldine ve Brian Taylor tarafından yönetildi, filmin senaryosu ise David S. Goyer, Scott Gimple ve Seth Hoffman tarafından yazıldı. Film 17 Şubat 2012 tarihinde vizyona girmiştir. Çekimleri Pamukkale ve Kapadokya'da yapılmıştır

Hayalet Sürücü 2 İntikam Ateşi
Ghost Rider: Spirit of Vengeance
Film afişi
Yönetmen Neveldine/Taylor
Yapımcı Ashok Amritraj
Avi Arad
Michael De Luca
Steven Paul
Yazar Chris Morgan
Oyuncular Nicolas Cage
Fergus Riordan
Ciarán Hinds
Violante Placido
Idris Elba
Christopher Lambert
Johnny Whitwoth
Müzik David Sardy
Kurgu Brian Berdan
Stüdyo Hyde Park Entertainment
Imagenation Abu Dhabi
Marvel Knights
Crystal Sky Pictures
Dağıtıcı Columbia Pictures(ABD)
Türü Aksiyon,Gerilim,Fantastik
Yapım yılı Haziran 2010
Süre 95 dakika
Ülke ABD
Dil İngilizce
Bütçe 57.000.000 $
Hasılat 132,563,930 $[1]
Önceki film Hayalet Sürücü

Konusu

Johnny Blaze (Nicolas Cage), hala Ghost Rider olmanın laneti ile mücadele etmektedir. Bu sırada Johnny Blaze'in fırsat ayağına gelmiştir. Moreau (Idris Elba) adlı bir Fransız Blaze'e bir teklifte bulunur.

Ghost Rider ile lanetli olma mücadelesinden kurtulabilmesini ve kendisini lanetleyen iblis Roarke( Ciarán Hinds)'yle temasa geçebilmesi için Danny (Fergus Riordan) adlı çocuğu bulup temasa geçmesi gerekmektedir. Ancak işler hiç de sanıldığı kadar kolay olmayacaktır.

Filmde Rider özel bir araç kullanır: Bagger 288, dünyanın en büyük kara taşıt.

Gişe Başarısı

Olumsuz yorumlara rağmen, film ilk açılışta $22,115,334 hasılat elde etmiştir. Önceki film Ghost Rider 45.388.836 $ hasılat elde etmiş ve ilk filmden bu yana düşük bir hasılat elde etmiştir.

Toplam yurt içi gişede 49.811.229 $ ve yurt dışında ise 72.487.860 $ ve Genel toplamda 122.299.048 $ hasılat yapmıştır.

Oyuncular

  1. http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=ghostrider2.htm
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.