Seks oyuncağı

Seks oyuncağı, insanda cinsel hazzı kolaylaştırma amacıyla kullanılan bir cisim veya gereçtir. Çoğu seks oyuncağı, cinsel organlara benzer. Bazıları vücudun erojen bölgelerini uyarmak için tasarlanmıştır. Sadomazoşist ilişkilerde kullanılan araç ve aksesuarlar da buna dâhil sayılabilir. Bununla birlikte pornografik video, gebelik önleyici ve ilişki kılıfını kapsamaz.

Çeşitli seks oyuncakları.

Oyuncaklar

Vibratörler veya seks oyuncakları vücudun çeşitli yerlerini uyarmak için kullanılır. Cinsel amaçla kullanılan vibratörler genelde yapay penis şekilli olur.

Vajina

Vajinaya sokulan oyuncaklara dildo (zıbık[1]) denir. Kullanım amacına göre bunlar çeşitli biçimlerde olur.

Penis

Erkekler için boşalma kutusu, vajina ve başka vücut deliklerine benzetilen mastürbasyon nesneleridir.

Anüs

Anüse sokulmak amaçlı yapay penisler, vajinal amaçlı olanlardan daha kısadır ve içeri kaçmalarını engellemek için genişleyen bir tabanları olur. Ayrıca anal amaç için boncuk ipi oyuncaklar da vardır.

Ayrıca bakınız

Kaynakça

  1. Sevan Nişanyan. "Zıbık". Sözlerin Soyağacı - Çağdaş Türkçenin Etimolojik Sözlüğü. 25 Haziran 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Kasım 2010.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.