Touch My Life (With Summer)

"Touch My Life (With Summer)" ("Hayatıma dokun (Yaz ile)) Ellen Nikolaysen tarafından seslendirilen 1975 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Norveç'i temsil eden şarkı. Şarkı Norveççe dilinde seslendirilmiştir. Şarkı Svein Hundsnes tarafından yazılmıştır.

"Touch My Life (With Summer)"
1975 Eurovision Şarkı Yarışması şarkısı
Ülke Norveç
Şarkıcı(lar) Ellen Nikolaysen
Dil Norveççe
Besteci(ler) Svein Hundsnes
Söz yazar(lar)ı Svein Hundsnes
Orkestra Şefi Carsten Klouman
Finallerdeki sonuçları
Final derecesi 18.
Final puanı 7
Sahneye çıkış kronolojisi
◄ "The First Day of Love" (1974)   
"Mata Hari" (1976) ►

Şarkı Nikolaysen'in sevgilisine şarkı söyleyerek ve son yaz boyunca sahip oldukları ilişkiyle ilgili duygularını anlatan bir aşk baladı. Son ayette, anılara figüratif bir göndermeden ziyade, hamileliğe gerçek anlamıyla atıfta bulunan, görünüşte hamileliğe atıfta bulunan, "herkes bilir büyüyecek bir şey" yazan son satırlarda, sevgililerin dönün ve "Sonra yaz güneşi altında üçümüz olacağız" dedi.

Şarkı yarışmada Lüksemburg'ub temsilcisi Géraldine Branagan'ın şarkısı "Toi"'den sonra ve İsviçre'ın temsilcileri Simone Drexel'in şarkısı "Mikado"'dan önce 6. sırada çıkmıştır. Yarışmada 19 şarkı arasından 18. olmuştur.

Bir sonraki şarkı 1976 yarışması'nda Norveçli katılımcı, "Mata Hari" adlı şarkısıyla Anne-Karine Strøm olmuştur.

Kaynakça

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.