Karusell

"Karusell" ("Atlıkarınca") Kirsti Sparboe tarafından seslendirilen 1965 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Norveç'i temsil eden şarkı. Şarkı Norveççe dilinde seslendirilmiştir. Şarkı Jolly Kramer-Johansen tarafından yazılmıştır.

"Karusell"
1965 Eurovision Şarkı Yarışması şarkısı
Ülke Norveç
Şarkıcı(lar) Kirsti Sparboe
Diller Norveççe
Besteci(ler) Jolly Kramer-Johansen
Söz yazar(lar)ı Jolly Kramer-Johansen
Orkestra Şefi Øivind Bergh
Finallerdeki sonuçları
Final derecesi 13.
Final puanı 1
Sahneye çıkış kronolojisi
◄ "Spiral" (1964)   
"Intet er nytt under solen" (1966) ►

Sparboe, annesine, iki arkadaşıyla (Arne ve Kjell) bir araya gelerek eğlenceli bir yolculuğa çıkacağını söyleyerek, ılımlı bir tempoda bir sayı. Arne'un "en büyük" olarak tanımlandığı ve ayrıca at kuyruklarını çıkardığında Kjell'i yenebileceği (ironik bir şekilde, Sparboe'un Yarışmada şarkısını icra ettiği görüntüler onu gösterdiğinde) önce hangisinin önce binmesi gerektiğine karar vermeye çalışıyor. kısa saçları var).

Şarkı yarışmada Avusturya'nın temsilcileri Udo Jürgens'in şarkısı "Sag ihr, ich lass sie grüßen"'den sonra ve Belçika'nın temsilcileri Lize Marke'in şarkısı "Als het weer lente is"'dan önce 7. sırada çıkmıştır. Yarışmada 18 şarkı arasından 13. olmuştur.

Bir sonraki şarkı 1966 yarışması'nda Norveçli katılımcı, "Intet er nytt under solen" adlı şarkısıyla Åse Kleveland olmuştur.

Kaynakça

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.