My Heart Goes Boom

My Heart Goes Boom (Türkçe: Kalbim Patlar), 2000 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Norveç'i temsil eden Charmed tarafından seslendirilen şarkı. Norveç yarışmada 57 puanla 11. olmuştur.

"My Heart Goes Boom"
2000 Eurovision Şarkı Yarışması şarkısı
Ülke Norveç
Şarkıcı(lar) Hanne Kristine Haugsand,
Oddrun Valestrand,
Lise Monica Nygård
Olarak Charmed
Dil İngilizce
Besteci(ler) Tore Madsen, Morten Henriksen
Söz yazar(lar)ı Tore Madsen, Morten Henriksen
Finallerdeki sonuçları
Yarı final derecesi 11.
Yarı final puanı 57
Sahneye çıkış kronolojisi
◄ Living My Life Without You (1999)   
On My Own (2001) ►

Şarkı, genç bir kadının sevgilisini ilk gördüğü zamanı anlatan şarkılarla bir tempoda numara. Bununla birlikte, en dikkat çeken çizgiler "Sen gölgelerde duruyorsun, imkansız görünüyordu / aklımı ve popsimi kaybettim" idi. Sıradışı imgeler (özellikle de "bir salatalık istiyorum" yazan İsrail'in girişi ile birleşince) bazı gözlemcilerin 2000 Yarışmasını bir yemek teması olarak tanımlamasına yol açtı.

Şarkı sahneye 8. sırada çıkmış, Malta'nın katılımcısı Claudette Pace'in şarkısı "Desire"'den sonra ve Rusya'nın katılımcısı Alsu'nun şarkısı "Solo"'dan önce çıkmıştır.[1]

Kaynakça

  1. "Eurovision Song Contest 2000". European Broadcasting Union. 20 Kasım 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Aralık 2016.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.