Romeo (Ketil Stokkan şarkısı)

"Romeo" ("Romeo") Ketil Stokkan tarafından seslendirilen 1986 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Norveç'i temsil eden şarkı. Şarkı Norveççe dilinde seslendirilmiştir. Şarkı Ketil Stokkan tarafından yazılmıştır.

"Romeo"
1986 Eurovision Şarkı Yarışması şarkısı
Ülke Norveç
Şarkıcı(lar) Ketil Stokkan
Dil Norveççe
Besteci(ler) Ketil Stokkan
Söz yazar(lar)ı Ketil Stokkan
Orkestra Şefi Terje Fjærn
Finallerdeki sonuçları
Final derecesi 12.
Final puanı 44
Sahneye çıkış kronolojisi
◄ "La det swinge" (1985)   
"Mitt liv" (1987) ►

Bu şarkı, Stokkan'ın arzularının hedefini ele aldığı orta derecede yükselen bir sayı. "Sizi baştan çıkarmak" için ayrıntılı hazırlıkları hakkında şarkı söylüyor - daha iyi görünmesi için kıyafet borçlanmaya kadar gidiyor. Maalesef onun gelişmeleri, "Benim en büyük zevkim sana dokunmak / benim en büyük aptallığım sizi uyandırmak" tırnaklarımı söylerken aşırı hevesli görünüyor. Onun paramuru onu Romeo'ya eleştiriyor ve ona "ilişkiler için işe yaramaması için dizlerinden yalvarıyor olsa bile, Tanrıların hiçbir zaman bir Romeo olmamasını, Romeo'yu kolay bulmaya çalışacağını bilmelisin" dediğini söylüyor.

Şarkı yarışmada Fransa'nın temsilcileri Cocktail Chic'ın şarkısı "Européennes"'dan sonra ve Birleşik Krallık'ın temsilcileri Ryder'ın şarkısı "Runner In The Night"'dan önce 1. sırada çıkmıştır. Yarışmada 20 şarkı arasından 12. olmuştur.

Bir sonraki şarkı 1988 yarışması'nda Norveçli katılımcı, "Mitt liv" adlı şarkısıyla Kate olmuştur.

Kaynakça

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.