Oj, oj, oj, så glad jeg skal bli

"Oj, oj, oj, så glad jeg skal bli" ("Vay canına vay canına, ne kadar mutlu olacağım") Kirsti Sparboe tarafından seslendirilen 1969 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Norveç'i temsil eden şarkı. Şarkı Norveççe dilinde seslendirilmiştir. Şarkı Arne Bendiksen tarafından yazılmıştır.

"Oj, oj, oj, så glad jeg skal bli"
1969 Eurovision Şarkı Yarışması şarkısı
Ülke Norveç
Şarkıcı(lar) Kirsti Sparboe
Diller Norveççe
Besteci(ler) Arne Bendiksen
Söz yazar(lar)ı Arne Bendiksen
Orkestra Şefi Øivind Bergh
Finallerdeki sonuçları
Final derecesi 16.
Final puanı 1
Sahneye çıkış kronolojisi
◄ "Stress" (1968)   
"Lykken er" (1970) ►

Şarkı Sparboe, sevgilisi sadece onunla ilgilendiğinde ne kadar mutlu olacağı hakkında şarkı söyleyerek orta derecede tempoda bir sayı. Şarkı sözlerinden, sık sık "yanındakileri var" ve birçok kızdan sonra kovalıyor gibi görünse de, Sparboe gelecekteki belli noktalarından vazgeçeceği konusunda iyimser görünüyor - bu noktada " Bir parti vereceğim / Ve sadece konuk olacağım "dedi.

Şarkı yarışmada İsviçre'nin temsilcileri Paola Del Medico'in şarkısı "Bonjour, Bonjour"'den sonra ve Almanya'nın temsilcileri Siw Malmkvist'in şarkısı "Primaballerina"'dan önce 12. sırada çıkmıştır. Yarışmada 16 şarkı arasından 16. olmuştur.

Bir sonraki şarkı 1971 yarışması'nda Norveçli katılımcı, "Lykken er" adlı şarkısıyla Hanne Krogh olmuştur.

Kaynakça

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.