Jarkko & Laura

Jarkko ja Laura (İngilizce: Jarkko and Laura) Fin müzik grubuydu. İlk olarak 1966'da Fin müziği sahnesinde, Laura'nın “Meidän laulumme” tarafından yazılan oldukça başarılı bir şarkıyla başladılar. Zamanında popüler olan "The Windmills of Mind", "Cinderella Rockefella", "Lamin of the Cherokee Reservation" gibi birkaç İngiliz şarkısıyla cover yaparak birçok single yayınladılar.

Jarkko & Laura
Başladığı yer Helsinki, Finlandiya
Tarzlar Schlager
Pop
Etkin yıllar 1966-günümüz
Müzik şirketi Scandia
Üyeler Jarkko Antikainen, Laura Antikainen

Grup 1969 yılında Madrid şehrinde düzenlenen 14. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Finlandiya'yı "Kuin silloin ennen" adlı şarkıyla temsil etmiştir.[1] Yarışmada 12. olmuştur.

Eurovision Şarkı Yarışması'na katıldıktan sonra, 1972'ye kadar sürekli olarak single yayınladılar. Şu anda Jarkko bir fotoğrafçılık ve Laura hala müzik yapıyor. 2004'te "Tyttö kaupungista" adında bir albüm yayınladı.

Kaynakça

  1. "About Jarkko and Laura" (İngilizce). eurovision.tv. 28 Eylül 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Ağustos 2018.
Ödüller ve başarılar
Önce gelen:
Kristina Hautala
Kun kello käy
Eurovision Şarkı Yarışması'nda Finlandiya
1969
Sonra gelen:
Markku Aro & Koivistolaiset
Tie uuteen päivään
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.