Intet er nytt under solen

"Intet er nytt under solen" ("Güneş altında yeni bir şey yok") Åse Kleveland tarafından seslendirilen 1967 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Norveç'i temsil eden şarkı. Şarkı Norveççe dilinde seslendirilmiştir. Şarkı Arne Bendiksen tarafından yazılmıştır.

"Intet er nytt under solen"
1966 Eurovision Şarkı Yarışması şarkısı
Ülke Norveç
Şarkıcı(lar) Åse Kleveland
Diller Norveççe
Besteci(ler) Arne Bendiksen
Söz yazar(lar)ı Arne Bendiksen
Orkestra Şefi Øivind Bergh
Finallerdeki sonuçları
Final derecesi 3.
Final puanı 15
Sahneye çıkış kronolojisi
◄ "Karusell" (1965)   
"Dukkemann" (1967) ►

1977 öncesi Norveç seçimlerinde, yarışan tüm şarkılar iki kez büyük ve küçük orkestra ile gerçekleştirildi, ancak bu iki versiyonda yayınlanan tek şarkıymış; Åse Kleveland'ın büyük düzenlemeyi ve Grynet Molvig'in küçük orkestrasıyla birlikte bir versiyon yayınladığı kayıt. Bu şarkı, Norveç'te de La Det Swinge ile yarışmayı kazandığı 1985 yılına kadar Norveç'in en iyi yer tutmasıydı.

Şarkı yarışmada Yugoslavya'nın temsilcileri Berta Ambrož'un şarkısı "Brez besed"'den sonra ve Finlandiya'nın temsilcileri Ann Christine'in şarkısı "Playboy"'dan önce 6. sırada çıkmıştır. Yarışmada 18 şarkı arasından 3. olmuştur.

Bir sonraki şarkı 1967 yarışması'nda Norveçli katılımcı, "Dukkemann" adlı şarkısıyla Kirsti Sparboe olmuştur.

Kaynakça

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.