On My Own (Haldor Lægreid şarkısı)

On My Own (Türkçe: Kendi başıma), 2001 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Norveç'i temsil eden Haldor Lægreid tarafından seslendirilen şarkı. Norveç yarışmada 3 puanla 22. olmuştur.

"On My Own"
2001 Eurovision Şarkı Yarışması şarkısı
Ülke Norveç
Şarkıcı(lar) Haldor Lægreid
Dil İngilizce
Besteci(ler) Tom-Steinar Hanssen,
Ole Henrik Antonsen
Söz yazar(lar)ı Tom-Steinar Hanssen,
Ole Henrik Antonsen,
Ole Jørgen Olsen
Finallerdeki sonuçları
Yarı final derecesi 22.
Yarı final puanı 3
Sahneye çıkış kronolojisi
◄ My Heart Goes Boom (2000)   
I'm Not Afraid To Move On (2003) ►

Şarkı, Lægreid'in "kendi başıma" olduğu gerçeğini ve daha önce olmadığı yerlerde yaşamından sorumlu olarak şarkı söyleyerek bir balad olduğunu söylüyor.

Şarkı, Bosna-Hersek'teki Nino Pršeš'ı "Hano" ile ve İsrail'in Tal Sondak'ı "En Davar" ile takiben gecede dördüncü sırada çıktı. Oylamanın bitiminde, 23. sırada olan 22. sırada olan ile birlikte (eşit son) 3 puan almıştı.

Yarışmanın hızla genişleyen boyutu ile 2001 yılındaki Norveç'i içermeyen bir grup olan en iyi 13 sonucun kaydedildiği bu ülkelere 2002 yarışmasına katılmama kararı verilmesine karar alındı. "Pasif bir katılımcı" olarak (yani, yayın yapan ancak Yarışmaya girmeyen bir ülke), Norveç bir sonraki etkinliğe tekrar geri döndü. Böylece, bir sonraki katılımı 2003 yılında Jostein Hasselgård'ın "I'm Not Afraid to Move On" şarkısı oldu.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.