Singing This Song

"Singing This Song" (Türkçe: Bu Şarkıyı Söylemek), Renato tarafından seslendirilen 1975 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Malta'yı temsil eden şarkı. Şarkı İngilizce dilinde seslendirilmiştir. Şarkı Mary Iris Mifsud tarafından yazılmıştır.

"Singing This Song"
1975 Eurovision Şarkı Yarışması şarkısı
Ülke Malta
Şarkıcı(lar) Renato
Dil İngilizce
Besteci(ler) Sammy Galea
Söz yazar(lar)ı Mary Iris Mifsud
Finallerdeki sonuçları
Final derecesi 12.
Final puanı 32
Sahneye çıkış kronolojisi
◄ "L-imħabba" (1972)   
"Could It Be" (1976) ►

Şarkı yarışmada Birleşik Krallık'ın temsilcisi The Shadows'un şarkısı "Let Me Be the One"'dan sonra ve Belçika'nın temsilcisi Ann Christy'ın şarkısı "Gelukkig zijn"'den önce 10. sırada çıkmıştır. Yarışmada 19 şarkı arasından 12. olmuştur.

Üç katılımdan sonra ve sadece düşük bir başarı yaşadıktan sonra, Malta Eurovision Şarkı Yarışması'ndan çekildi. 1980'ler boyunca geliştirilen bir geri dönüşe olan ilgi, ancak katılımcı ülke sayısının kısıtlanması nedeniyle, ülkenin katılımına izin verilmedi. 1991 yılında Hollanda'nın yarışmadan çekilmesinin ardından Malta o yıl katılmaya başlamış ve böylece Bir sonraki gelen 1991 yarışması'nda Maltalı katılımcı, "Could It Be" adlı şarkısıyla Georgina & Paul Giordimaina olmuştur.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.