Claudia Faniello

Claudia Faniello (d. 25 Şubat 1988), Maltalı şarkıcı. "Breathlessly" adlı şarkıyla 2017 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Malta'yı temsil etmiştir.

Claudia Faniello
Genel bilgiler
Doğum 25 Şubat 1988 (1988-02-25)
Qawra, Malta
Tarzlar pop
Meslekler Şarkıcı
Çalgılar vokal
Etkin yıllar 2000-günümüz
İlişkili hareketler Fabrizio Faniello

Yaşamı

Müzik kariyeri

Claudia, kardeşleri Fabrizio ve Miriana ile birlikte Qawra Malta'da doğdu ve yetiştirildi. On iki yaşındayken Claudia çeşitli televizyon programlarına katılmaya ve pek çok festivale katılarak en üst sıralara yerleşmeye başladı. [1] 2001'de Malta'daki Phoenicia Otel'de 'Actentact' tarafından düzenlenen 'Talentissimi Juniors' ödülünü kazandı. Bir yıl sonra Malta Üniversitesi'ndeki fakir çocuklara yardım etmek için Malta Ulusal Orkestrası ile canlı olarak şarkı söyledi. Malta'nın Eurovision Şarkı Yarışması 2004, Julie ve Ludwig ve ayrıca kardeşi Fabrizio'daki elçileri eşlik etti.

Akdeniz Konferans Festivali'nde 2003'te Fabrizio Faniello ile bir konserde seslendirdi; bir yıl sonra yine Nadine Axisa, Fabrizio ve Philippa ile Ulusal Orkestra ile seslendirdi. 2005'te NetTV'de programlanmış bir TV şovu olan "Hotspot" da dördüncü sırada yer aldı. 2006 yılı, 'Yüksek Uyarı!' Şarkısıyla Avrupa'daki Malta Şarkı Festivalinde deneyimine başladığı yıl oldu. - Ray Agius'un bestelediği bir şarkı. Aynı yarışmada en iyi yeni gelenler ödülünü kazandı.

Festival Kanzunetta Indipendenza 2006 'ı Ma Nafx şarkısı - Ray Agius' dan oluşan bir şarkı kazandı. 2007'de, "L-Imħabba Għamja" (Love is Blind) şarkısıyla 2007 Avrupa Kısmı Malta Şarkısı finali için yeterlik kazanmasına rağmen, final turu için yarışacak altı şarkının parçası değildi. 7. bitirdi.

Kaynakça

  Ödüller ve başarılar
  Önce gelen:
  Ira Losco
  "Walk on Water"
  Eurovision Şarkı Yarışması'nda Malta
  2017
  Sonra gelen:
  Christabelle Borg
  "Taboo"
  This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.