Non ho l'età

"Non ho l'età" (Türkçe; Yeterince-seni sevecek kadar-büyük değilim) 1964 yılında Danimarka'nın başkenti Kopenhag şehrinde (Tivolis Koncertsal) düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışmasında, 16 yaşındaki İtalyan şarkıcı Gigliola Cinquetti tarafından icra edilen şarkının ismi.

"Non ho l'età"
1964 Eurovision Şarkı Yarışması şarkısı
Ülke İtalya
Şarkıcı(lar) Gigliola Cinquetti
Dil İtalyanca
Besteci(ler) Nicola Salerno
Söz yazar(lar)ı Mario Panzeri
Orkestra Şefi Gianfranco Monaldi
Finallerdeki sonuçları
Final derecesi 1
Final puanı 43
Sahneye çıkış kronolojisi
◄ Addio, addio (1963)   
Se piangi, se ridi (1965) ►

Sözleri Mario Panzeri'ye, güftesi ise Nicola Salerno'ya ait olan bu şarkı,yarışmacı ülkelerin ulusal jüri heyetlerinin, en beğendikleri üç şarkıya 5, 3 ve 1 şeklinde verdikleri puanlama yöntemi sonucunda, toplam 49 puan alarak yarışmada birinciliği kazanmıştır.Böylelikle İtalya yarışmada ilk birinciliğini kazanmıştır. Şarkıcı Gigliola Cinquetti 1974 yılında da bu yarışmaya tekrar katılmış olmakla birlikte, başarısını tekrar edememiştir. Cinquetti 1974 Eurovison Şarkı Yarışmasında ünlü İtalyan şarkıcı Toto Cutugno ile birlikte sunuculuk da yapmıştır.

Bir sonraki 1965 yarışması'nı kazanan Lüksemburglu katılımcı "Poupée de cire, poupée de son" adlı şarkısıyla France Gall olmuştur.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.