Oração

"Oração", (Türkçeː İbadet) António Calvário tarafından seslendirilen 1964 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Portekiz'i temsil eden şarkı. Şarkı Portekizce dilinde seslendirilmiştir. Şarkı Francisco Nicholson ve Rogério Bracinha tarafından yazılmıştır.

"Oração"
1964 Eurovision Şarkı Yarışması şarkısı
Ülke Portekiz
Şarkıcı(lar) António Calvário
Dil Portekizce
Besteci(ler) João Nobre
Söz yazar(lar)ı Francisco Nicholson,
Rogério Bracinha
Orkestra Şefi Kai Mortensen
Finallerdeki sonuçları
Final derecesi 13.
Final puanı 0
Sahneye çıkış kronolojisi
Sol de inverno (1965) ►

Şarkı Yarışmanın ilk yıllarında popüler olan chanson tarzındadır ve bir dua biçimini alır. Calvário Tanrı'ya sesleniyor ve sevgilisine zarar vermeyi itiraf ediyor. Bağış için yalvarmaya devam ediyor; aşkın bir ceza olabileceğini düşündüğünü bile.

Şarkı yarışmada Monako'nun temsilcisi Romuald'ın şarkısı "Où sont-elles passées"'dan sonra ve İtalya'nın temsilcisi Gigliola Cinquetti'nin şarkısı "Non ho l'età"'dan önce 11. sırada çıkmıştır. Yarışmada 18 şarkı arasından 13. olmuştur.

Bir sonraki şarkı 1965 yarışması'nda Portekizli katılımcı, "Sol de inverno" adlı şarkısıyla Simone de Oliveira olmuştur.

Kaynakça

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.