Johnny Logan

Seán Patrick Michael Sherrard ya da sahne adıyla Johnny Logan (d. 13 Mayıs 1954, Viktorya), "Bay Eurovision" olarak anılan İrlandalı şarkıcı ve besteci. Eurovision Şarkı Yarışması'da İrlanda adına yarışan Johnny Logan, şarkıcı olarak iki kez, besteci ve söz yazarı olarak da bir kez birincilik elde etmiştir. Sözlerini yazdığı ve bestelediği bir şarkı daha Eurovision'da ikinci olmuştur.

Johnny Logan
Genel bilgiler
Doğum adı Seán Patrick Michael Sherrard
Doğum 13 Mayıs 1954 (1954-05-13)
Viktorya, Avustralya
Tarzlar Pop müzik
Meslekler Şarkıcı, Söz yazarı, Besteci
Etkin yıllar 1978-günümüz
Resmî site www.johnnylogan.net

1980 yılında "What's Another Year", 1987 yılında "Hold Me Now" adlı şarkıları ile 2 defa Eurovision şarkı yarışmasında İrlanda'ya birincilik kazandırmıştır.

Besteci olarak da Linda Martin'in "Why Me?" ile aldığı birincilikte payı vardır. Linda Martin yorumlu "Terminal 3" şarkısıyla bir de ikinciliği var.

İrlandalı tenor Patrick O'hagan'ın oğludur.

1976 yılında evlendiği Ailis ile üç oğlu bulunan Logan'ın Türk dansçı ve oyuncu olan Burçin Orhon ile ilişkisinden ise bir kızı vardır.[1]

Kaynakça

  1. "Aaa! Anne bak babam televizyonda". Vatan. 17 Mayıs 2004. 4 Ekim 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Temmuz 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.