Deixa-me sonhar (só mais uma vez)

Deixa-me sonhar, (Hayal kurmama izin ver (yalnızca bir kez daha)) Rita Guerra tarafından seslendirilen ve Letonya'nın başkenti Riga'da yapılan 2003 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Portekiz'i temsil eden şarkı. Şarkı İngilizce ve Portekizce dilinde seslendirilmiş, fakat yarışma sırasında iki dilde söylenen şarkı stüdyo versionunda sadece Portekizce dilinde seslendirilmektedir. Şarkı Paulo Martins tarafından seslendirilmiş ve yazılmıştır. Portekiz'de listelerde 7. sıraya kadar çıkmıştır.

"Deixa-me sonhar (só mais uma vez)"
2003 Eurovision Şarkı Yarışması şarkısı
Ülke Portekiz
Şarkıcı(lar) Rita Guerra
Diller Portekizce, İngilizce
Besteci(ler) Paulo Martins
Söz yazar(lar)ı Paulo Martins
Finallerdeki sonuçları
Yarı final derecesi 22.
Yarı final puanı 13
Sahneye çıkış kronolojisi
◄ "Só sei ser feliz assim" (2001)   
"Foi magia" (2004) ►

Şarkı yarışmada Bosna-Hersek'in temsilcisi Mija Martina'nın şarkısı "Ne brini"'niden sonra ve Hırvatistan'ın temsilcisi Claudia Beni'nin şarkısı "Više nisam tvoja"'dan sonra 7. sırada çıkmıştır. Yarışmada 26 şarkı arasından 22. olmuştur.

Bir sonraki şarkı 2004 yarışması'nda Portekizli katılımcı, "Foi magia" adlı şarkısıyla Sofia Vitória olmuştur.[1]

Kaynakça

  1. Bakker, Sietse (27 Kasım 2002). "about Rita Guerra". ESCToday.com. 1 Aralık 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Kasım 2013.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.