Jemini

Jemini Liverpool'da kurulmuş Britanyalı pop grubu. En iyi sıfır puanla "Cry Baby" adlı şarkıyla Birleşik Krallık'ı Letonya'da yapılan 2003 Eurovision Şarkı Yarışması'nda temsil etmesiyle bilinir.[1]

Jemini
Unvanı Tricity
Başladığı yer Liverpool, İngiltere
Tarzlar Pop, Dans
Etkin yıllar 1995-2004
Müzik şirketi Integral Records (2003)
Üyeler Chris Cromby
Gemma Abbey

Kariyeri

Chris Cromby ve Gemma Abbey, 1995'te Liverpool'un Starlight Stage School'da bir araya gelerek Liverpool'un publarını ve kulüplerini akademinin çocuklarının roadshow'u ile gezdi.[2] (1982 doğumlu) 16 yaşında üniversiteden ayrıldıktan sonra elektrikli ev aletleri markasıyla adlandırılan Tricity'yi kurdular. 19 yaşındayken ismini Jemini'ye değiştirdiler ("Gem-and-I"). Gelecek iki buçuk yıl Birleşik Krallık'ta publar ve kulüpler gezdi ve Stevie Wonder, Randy Crawford , Motown cover ve ABBA medleyleri ve kendi kompozisyonlarını içerir. Abbey, çocukluktan beri Eurovision 'u sevdiğini ve favorileri arasında Sonia, Precious ve Dana International gibi eski Eurovision katılımcıları da var.

Kaynakça

  1. Simon Barclay. Eurovision Song Contest - The Complete & Independent Guide 2010. s. 116. ISBN 978-1-4457-8415-1. Erişim tarihi: 13 Mart 2015.
Ödüller ve başarılar
Önce gelen:
"Come Back"
Jessica Garlick
Eurovision Şarkı Yarışması'nda Birleşik Krallık
2003
Sonra gelen:
"Hold On to Our Love"
James Fox
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.