O meu coração não tem cor

O meu coração não tem cor, (Kalbimde renk yok) Lúcia Moniz tarafından seslendirilen ve Norveç'in başkenti Oslo'de yapılan 1996 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Portekiz'i temsil eden şarkı. Şarkı Portekizce dilinde seslendirilmiştir. Şarkı José Fanha tarafından yazılmıştır. Lúcia Moniz seslendirilmiştir.

"O meu coração não tem cor"
1996 Eurovision Şarkı Yarışması şarkısı
Ülke Portekiz
Şarkıcı(lar) Lúcia Moniz
Dil Portekizce
Besteci(ler) Pedro Osório
Söz yazar(lar)ı José Fanha
Orkestra Şefi Pedro Osório
Finallerdeki sonuçları
Yarı final derecesi 6.
Yarı final puanı 92
Sahneye çıkış kronolojisi
◄ "Baunilha e chocolate" (1995)   
"Antes do adeus" (1997) ►

Moniz, Lusophone topluluğu boyunca çeşitli dansları ve müzik stillerini adlandırıyor ve "Sambayı dans ediyoruz, marrabenta da / Bizi fado ağlıyor ve diğerlerini arasına alıyoruz" sözleriyle seslendiriyor. İncir, papaya ve guarana'nın hepsi, Moniz'in dinleyicilerinin "dudakları" nın "kabadayı bir özlemi" olan şeyleri olan topluluk genelinde bulunan çeşitli gıdalardan bahsediliyor.

Şarkı yarışmada İspanya'in temsilcisi Antonio Carbonell'in şarkısı "¡Ay, qué deseo!"'dan sonra ve Kıbrıs Cumhuriyeti'nin temsilcisi Constantinos Christoforou'ın şarkısı "Mono Yia Mas"'dan sonra 4. sırada çıkmıştır. Yarışmada 24 şarkı arasından 6. olmuştur. Şarkı Portekiz'in günümüze dek en iyi derecesini almıştır.

Bir sonraki şarkı 1997 yarışması'nda Portekizli katılımcı, "Antes do adeus" adlı şarkısıyla Célia Lawson olmuştur.

Kaynakça

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.