Bem bom

"Bem bom", ("Çok iyi") Armando Gama tarafından seslendirilen 1982 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Portekiz'i temsil eden şarkı. Şarkı Portekizce dilinde seslendirilmiştir. Şarkı António Pinho, Tozé Brito ve Pedro Brito tarafından yazılmıştır.

"Bem bom"
1982 Eurovision Şarkı Yarışması şarkısı
Ülke Portekiz
Şarkıcı(lar) Lena Coelho,
Fatima Padinha,
Laura Diogo,
Teresa Miguel
Olarak Doce
Dil Portekizce
Besteci(ler) António Pinho,
Tozé Brito,
Pedro Brito
Söz yazar(lar)ı António Pinho,
Tozé Brito,
Pedro Brito
Orkestra Şefi Luis Duarte
Finallerdeki sonuçları
Final derecesi 13.
Final puanı 32
Sahneye çıkış kronolojisi
◄ "Playback" (1981)   
"Esta balada que te dou" (1983) ►

Şarkı, Portekizli folklor müziğinden ilham alarak, bir kadının bakış açısından bir ilişkinin başlangıcını anlatan bir tempoda numara. İlişki ilk flörtten ("dokunma, bakışınızdaki bir ışıltı" dan "İki kişilik kahvaltı" ya kadar) geliştikçe 1:00, akşam 2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8'de nasıl hissettiklerini anlatıyorlar. yeni günün başlangıcı.

Şarkı yarışmada Luxemburg'un temsilcisi Svetlana'nın şarkısı "Esta balada que te dou"'dan önce 1. sırada çıkmıştır. Yarışmada 18 şarkı arasından 13. olmuştur.

Bir sonraki şarkı 1984 yarışması'nda Portekizli katılımcı, "Silêncio e tanta gente" adlı şarkısıyla Armando Gama olmuştur.

Kaynakça

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.