A festa da vida

"A festa da vida", (Türkçeː Hayat partisi) Carlos Mendes tarafından seslendirilen 1972 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Portekiz'i temsil eden şarkı. Şarkı Portekizce dilinde seslendirilmiştir. Şarkı José Niza tarafından yazılmıştır.

"A festa da vida"
1972 Eurovision Şarkı Yarışması şarkısı
Ülke Portekiz
Şarkıcı(lar) Carlos Mendes
Besteci(ler) José Calvário
Söz yazar(lar)ı José Niza
Orkestra Şefi Richard Hill
Finallerdeki sonuçları
Final derecesi 7.
Final puanı 90
Sahneye çıkış kronolojisi
◄ "Menina do alto da serra" (1971)   
"Tourada" (1973) ►

Şarkı Mendes dünyanın sevincini küçümsemek için dünyayı bir parti olarak görmesi gerektiğini söyleyerek bir balad. Bu partiyi sevimli bir şekilde anlatıyor ve ekmeğin, şarap ve güllerin masada olduğunu ve bunun "yeni açılmaya kadar" süreceğini umuyor.

Şarkı yarışmada Norveç'in temsilcisi Grethe & Benny'in şarkısı "Småting"'dan sonra ve İsviçre'nin temsilcisi Véronique Müller'in şarkısı "C'est la chanson de mon amour"'den önce 7. sırada çıkmıştır. Yarışmada 18 şarkı arasından 7. olmuştur.[1]

Bir sonraki şarkı 1973 yarışması'nda Portekizli katılımcı, "Tourada" adlı şarkısıyla Fernando Tordo olmuştur.

Kaynakça

  1. "Eurovision 1972 Portugal: Carlos Mendes - "A Festa Da Vida"". 25 Şubat 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Şubat 2018.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.