Antes do adeus

Antes do adeus, (Hooşçakaldan önce) Célia Lawson tarafından seslendirilen ve İrlanda'nın başkenti Dublin'de yapılan 1997 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Portekiz'i temsil eden şarkı. Şarkı Portekizce dilinde seslendirilmiştir. Şarkı Rosa Maria de Bettencourt ve Rodrigues Lobato de Faria tarafından yazılmıştır. Célia Lawson seslendirilmiştir.

"Antes do adeus"
1997 Eurovision Şarkı Yarışması şarkısı
Ülke Portekiz
Şarkıcı(lar) Célia Lawson
Dil Portekizce
Besteci(ler) Thilo Krassman,
Rosa Lobato de Faria
Söz yazar(lar)ı Rosa Maria de Bettencourt
Rodrigues Lobato de Faria
Orkestra Şefi Thilo Krassman
Finallerdeki sonuçları
Yarı final derecesi 24.
Yarı final puanı 0
Sahneye çıkış kronolojisi
◄ "O meu coração não tem cor" (1996)   
"Se eu te pudesse abraçar" (1998) ►

Lawson, bir ilişkinin sona ermesine yol açan olayları anlatan bir balad. Sevgilisinin yavaş yavaş ondan uzaklaştığını ve sevdikleri şeyleri geri verdiğini söyledi. Onun bakış açısına göre, dünya "gökyüzünün mavisi" nin olduğu kadar mavileşmeyi bırakmasıyla belirgin bir şekilde değişti. Şarkı "Hoşça gittikten sonra, derin üzüntü" satırıyla bitiyor; sözler, şarkı sözlerinin ilişkinin kendisinin sonu ile dolup taştığını gösteriyor.

Şarkı yarışmada Bosna-Hersek'in temsilcisi Alma Čardžić'in şarkısı "Goodbye"'dan sonra ve İsveç'in temsilcisi Blond'ın şarkısı "Bara hon älskar mig"'dan sonra 14. sırada çıkmıştır. Yarışmada 24 şarkı arasından 24. olmuştur.

Bir sonraki şarkı 1999 yarışması'nda Portekizli katılımcı, "Se eu te pudesse abraçar" adlı şarkısıyla Alma Lusa olmuştur.

Kaynakça

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.