AnkaraKart

AnkaraKart, Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde, toplu taşıma araçlarında kullanılan şehir içi akıllı karttır.

AnkaraKart
Çıkış tarihi 1 Temmuz 2014
Yüklenici E-Kent
Yönetici Ankara Büyükşehir Belediyesi
Para birimi Türk lirası (en az ₺1, en fazla ₺100)
Geçerlilik
İnternet sitesi ankarakart.com.tr

Çeşitleri

Tam (Mavi)

İşlem merkezleri, Metrolardaki Banko cihazları, Bazı büfe ve marketlerden edinilebilir. İsteyen herkes ₺6 karşılığında edinebilir. (₺6 kart ücreti olduğundan ilk kullanımda ayrıca para yüklemesi gerekir.) ilk biniş= ₺3,25 Aktarma: ₺1.60 (Aktarma ilk kullanım itibarıyla 75 dk içinde geçerlidir.)

İndirimli (Kırmızı)

Öğretmenler ve öğrenciler, öğretmen veya öğrenci belgelerini (veya kartlarını) işlem merkezine ibraz etmeleri durumunda edinebilirler. ilk biniş= ₺1,75 Aktarma: ₺0.75 (Aktarma ilk kullanım itibarıyla 75 dk içinde geçerlidir.) Abonman özelliği sayesinde isteğe bağlı ₺60 karşılığında 200 biniş hakkı elde edilebilir.

Özel Kart (Turuncu)

Yaşlılar, engelliler, bazı kamu çalışanları, ABB personeli VS.'nin temin edebildiği kart.

Kullan - At Tipi Bilet

Fiyatı her biniş için ₺4'dir. Aktarma yoktur. Kullan at biletleri metro veznelerinden ve banko cihazlarından temin edebilirsiniz.

Aktif Bank N Kolay Alışveriş ve Toplu taşıma kartı

Hem Banka kartı hem de toplu taşıma kartı olarak kullanılabilir. Metrolardaki N Kolay veznelerinden ücretsiz edinilebilir. Tam Fiyat tarifesi geçerlidir.

Ayrıca

Mobil uygulama üzerinden NFC mobil ödeme ya da EMV ödeme sistemi (Europay, Mastercard, Visa) temassız banka ve kredi kartlarıyla da ödeme yapılabilmektedir.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.