Pure Leaf

Pure Leaf (Saf Yaprak), öncelikle Kuzey Amerika'da PepsiCo-Lipton ortak girişimi tarafından dağıtılan bir çay ve buzlu çay markasıdır.[1] Lipton Ice Tea ve Brisk içeceğinin her ikisi de bir baz için bir dondurularak kurutulmuş anlık çay tozu kullanır, Pure Leaf ise sıvı halde demlenir.

Pure Leaf
Tip Buzlu çay, çay
Üretici PepsiCo ve Unilever
Dağıtıcı PepsiCo
Köken ABD
Bağlantılı ürünler Lipton Ice Tea, Brisk

Tarihi

1991 yılında, Unilever, Kuzey Amerika'da hazır içecek (şişelenmiş ve teneke kutularda) çayların pazarlanması için PepsiCo ile Pepsi-Lipton International adında ilk ortak girişim kurdu.[2] Bunu 2003 yılında Amerika Birleşik Devletleri dışındaki pek çok pazarı kapsayan ikinci bir ortak girişim olan Pepsi-Lipton International (PLI) izledi. Ortaklık, Lipton Ice Tea, Pure Leaf ve Brisk Buzlu Çay gibi hazır içecek ve buzlu çaylar portföyünü içermektedir.[3] Ortaklık kapsamında şirket Pure Leaf buzlu çaylardan başka, organik sıvı çaylar, ayrıca çay tuğlası ve çay poşeti şeklinde ürünler de tanıtmışdır.[4]

Kaynakça

Dış bağlantılar

Ayrıca bakınız

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.