Pepsi Next

Pepsi Next, (PEPSI NEXT) PepsiCo şirketine ait Pepsi varyasyonları ve Pepsi markalarından biridir. Pepsi-Cola serisinin bir çeşidiydi. The Coca-Cola Company şirketinin Coca-Cola Life markası ile rekabette oldu.[1]

Pepsi Next
Tip Diyet Kola Meşrubat
Üretici PepsiCo
Köken Amerika Birleşik Devletleri
İlk üretim yılı

2011 (test pazarlarında)

2012 (tam sürüm)
Değişik biçimleri Pepsi Next Vişne Vanilya, Pepsi NextParadise Mango
Bağlantılı ürünler Pepsi Edge
Pepsi One
Pepsi Max
G2
Tab

Bazı pazarlarda yüksek fruktozlu mısır şurubu, şeker, asesülfam potasyum ve sukraloz ile tatlandırılmış, ve tam kalorili Pepsi içenlere ve Pepsi Light, Pepsi One, Pepsi Max ve diğer diyet kolalarının tadına bakmayanlar için pazarlanmaktadır.

PepsiCo, 25 Haziran 2013 tarihinde Facebook okuyucularına, Pepsi Next'in yeni formülasyonunun artık Diet Pepsi de dahil olmak üzere birçok diyet meşrubatında kullanılan yapay tatlandırıcı olan aspartam içermediğini, bu nedenle ABD'de satılan bazı şişeleri 'aspartam içermeyen' okuduğunu bildirdi. Bununla birlikte, devam eden asesülfam potasyum mevcudiyeti, ürünün bu versiyonunun hala suni tatlandırıcılar içerdiği anlamına gelir.[2]

"% 30 daha az şeker" olarak pazarlandığı Kanada, Finlandiya, Hollanda, Avustralya ve Yeni Zelanda dahil olmak üzere diğer pazarlama alanlarında, Pepsi Next, stevia'dan bir ekstrakt kullanılarak tatlandırılmıştır ve yapay tatlandırıcılar içermemiştir.

Yaratılması

Pepsinin, ilk orta kalorili kola olan Pepsi Edge, 2004 yılında tanıtıldı ve sadece iki yıl sonra kesildi. PepsiCo, 2000'li yılların sonlarına doğru orta kalorili içeceklere yeni ilgi gösterdi ve daha sonra kalorilerin yarısından daha az olan Gatorade versiyonu olan G2'yi ve 2011 yılında% 50 kalorili meyve suyu karışımı olan Trop50'yi piyasaya sürdü.

Eylül 2007'de PepsiCo, ABD Patent ve Ticari Markalar Ofisi'nde, "Pepsi Next" ve "Diet Pepsi Next" için ticari markalar için başvuruda bulundu.

PepsiCo, 2010 yılında, pazar araştırma grupları aracılığıyla Pepsi Next'i test etmeye başladı. PepsiCo, Haziran 2011'de Pepsi Next'in iki test pazarına taşınacağını, Cedar Rapids, Iowa ve Eau Claire, Wisconsin olduğunu açıkladı. Testten sonra, 27 Şubat 2012'de PepsiCo, Pepsi Next'in lansmanını açıkladı.[3]

Avustralya pazarında Pepsi Next, Schweppes Australia tarafından şişelendi ve stevia ile tatlandırıldı; bu da, şekerli içeriği, normal Pepsi'ye kıyasla% 30 azalttı.[4] Pepsi Next ilk olarak Mart 2013'te Fransa'da ve Mart 2014'te Finlandiya ve Kanada'da tanıtıldı. Stevia ekstresi üç pazarda da kullanılıyor.

Pepsi Next'in piyasaya sürülmesinden sonra, Pepsi Next'in keyfini çıkartan genç bir çift gösteren bir televizyon reklamı başlatıldı.

Pepsi Next reklamlarında Eva Longoria, Paula Patton ve Nicki Minaj'ın hepsi yer aldı. Paula Patton, Nicki Minaj'ın da olduğu gibi Pepsi Next için bir televizyon reklamı çekmiştir.[5]

Kaynakça

  1. "Arşivlenmiş kopya". 21 Mart 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Mart 2019.
  2. "Arşivlenmiş kopya". 21 Mart 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Mart 2019.
  3. "Arşivlenmiş kopya". 17 Ocak 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Mart 2019.
  4. "Arşivlenmiş kopya". 21 Mart 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Mart 2019.
  5. "Arşivlenmiş kopya". 4 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Mart 2019.

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.