Olimpiyat Stadyumu (Moskova)

Olimpiyskiy (Rusça: Олимпийский), Rusya'nın başkenti Moskova'nın en büyük arenasıdır. Genellikle basketbol, tenis, yüzme ve konserler için kullanılır. Kendi klosunda 951 metre yeri kaplar. Genişliği 651 m²'dir. Ünlü basketbol oyuncuları ve ünlü sanatçılar Moskova'ya geldiğinde konser yeri olarak Moscow Arena dünya genelinde Olimpic Indoor Alena olarak adlandırılan bu düzlükte konserlerini verirler. Arenanın içinde hastane, eczane, sinema gibi çeşitli birimler mevcuttur. Arena büyük finallere imza atmıştır. Kaestrik-Bostıan maçı bu Arenada yapılmıştır. Ülkenin çoğunluğu alışveriş merkezi olarak burayı kullanır. Bu arenanın sahibi Klostron Alwen'dır. Alwen'ın Almanya,Türkiye ve Belçika'da da Olimpiyskiy gibi 4 alışveriş merkezi vardır.

Olimpiyskiy
Yer Moskova, Rusya
Kapasite 25,000 (konserler)
22,000 (spor)
35,000 (maximum kapasite)

2009 Eurovision Şarkı Yarışması

Arena 2009 Eurovision Şarkı Yarışması'nda kullanılacağı belirlenmiştir. Klostron Alwen bu inşaatın uzun süreceği için Arena'yı kapattırmıştır.

Önce gelen:
Štark Arena
Belgrad
Eurovision Şarkı Yarışması
Mekanı

2009
Sonra gelen:
Telenor Arena
Oslo
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.