Mr. Coffee

Mr. Coffee, Newell Brands şirketinin tescilli ticari markasıdır.[1] Mr. Coffee markası, otomatik damla mutfak kahve makinelerinin yanı sıra diğer ürünleri de üretmektedir. Marka 1970'lerin başında kuruldu. Mr. Coffee, popüler kültürde sıklıkla referans görmüştür ve Joe DiMaggio gibi ünlüler tarafından tanıtılmıştır.[2] Daha yakın bir zamanda, Mr. Coffee, Keurig K-cup teknolojisini, tek servis sıcak içecek makineleri serisini tanıtmak için lisansladı. Ayrıca yakın zamanda tanıtılan Mr. Coffee Cafe Latte, kahvenin yanı sıra bir adımda buğulanmış sütle çırpılmış demler hazırlar.[3]

Mr. Coffee
Tip Özel şirket
Kurucu Samuel Glazer
Genel merkezi ,
Hizmet verilen alan(lar) Dünya çapında
Ürün Kahve makineleri, espresso makineleri, buzlu çay makineleri
Website mrcoffee.com

Tarihi

Vincent Marotta ve Samuel Glazer, Cleveland, Ohio'da bir şirket kurdu, 1970'lerin başında Kuzey Amerika Sistemleri (NAS) adlı kahve dağıtımına odaklandı. Şu anda, Marotta'nın otomatik damla kahve makinesini yaratma fikri vardı. Marotta ve Glazer bu fikri geliştirmek için iki eski Westinghouse mühendisi Edmund Abel ve Edwin Schulze'yi işe aldı.[4] 1972'de, Mr. Coffee marka damla kahve makinesi ev kullanımına sunuldu. Bu makineden önce, kahve genellikle acı ve yanmış bir tat veren bir süzücü içinde yapıldı. Yeni Mr. Coffee makinesi, çok daha iyi bir lezzet veren çok daha düzgün bir demleme sıcaklığı üretti. Daha sonraki modellerden farklı olarak, bu orijinal teklif, kendine özgü sarı ve beyaz şemsiye çıkartmasıyla, suyu hemen bir ısıtma bölümünden çekmek için yerçekimini kullandı ve aşağıdaki sürahi içine serbestçe damlamasını sağladı.[5] Daha sonra birimler termosifonları (çalışma prensibine geysörlere benzer), suyu perkolator prensibiyle aynı olan, ancak kahvenin sonsuz devridaimi ve yeniden ısıtması olmadan, bir hazneden su kaynama noktasına ulaştığında taşımak için kullanılır.

1992'den 1995'e kadar olan ürünleri - Potato Perfect, Mr. Coffee Juicer, Food Dehydrator, Breadmaker by Mr. Coffee, ve Mrs. Tea Hot Tea Maker şirket'in toplamının üçte birine katkıda bulundu. Mrs. Tea adlı çayın cihazdaki varyasyonu, Mr. Coffee markalı cihazdan sadece ayrıntılı olarak ayrıldı, çünkü şirket, damla işleminin kahve için olduğu gibi çay için de iyi çalıştığını iddia etti.[6] Genellikle daha koyu renkli, semaver bir çaydır.

1980'lerde, marka, 1994 yılında Health O Meter Products, Inc. (Signature Brands USA olarak bilinir) olarak satın alınmadan önce kaldıraçlı bir satın alma ve mülkiyetde iki önemli değişiklik yapmayı başardı. 1998'de Sunbeam Products (sonunda American Household, Inc. olarak bilinir) Signature Brands satın aldı. Ocak 2005'te Jarden, American Household Inc.'i satın aldı.

Kaynakça

  1. "Arşivlenmiş kopya". 9 Haziran 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Haziran 2019.
  2. "Arşivlenmiş kopya". 9 Haziran 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Haziran 2019.
  3. "Arşivlenmiş kopya". 6 Haziran 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Haziran 2019.
  4. "Arşivlenmiş kopya". 9 Haziran 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Haziran 2019.
  5. "Arşivlenmiş kopya". 9 Haziran 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Haziran 2019.
  6. "Arşivlenmiş kopya". 9 Haziran 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Haziran 2019.

Dış bağlantılar

Ayrıca bakınız

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.