Casey Affleck

Caleb Casey McGuire Affleck-Boldt (d. 12 Ağustos 1975) Oscar ödüllü Amerikalı oyuncu. Oyuncu Ben Affleck'in kardeşidir.

Casey Affleck
Casey Affleck
Doğum Caleb Casey McGuire Affleck-Boldt
12 Ağustos 1975 (1975-08-12)
Falmouth, Massachusetts, ABD
Boy 1,75 metre
Evlilik Summer Phoenix (2006 - 2016)
Resmî site CaseyAffleck.com

2007 yılında Brad Pitt'in Jesse James rolünde yer aldığı The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford filminde Robert Ford'u canlandırmıştır. Bu filmdeki rolü ile Satellite Ödülleri'ne[1], Altın Küre'ye [2] ve Oscar'a En İyi Yardımcı oyuncu dalında aday gösterilmiştir.

Aynı yıl Ben Affleck'in yönettiği Gone Baby Gone filminde başrolde oynamıştır.

oyuncu 25 Aralık 2003 tarihinde Joaquin Phoenix'in kardeşi aktris Summer Phoenix ile nişanlanmış ve çiftin 31 Mayıs 2004'te Indiana August isminde bir oğulları olmuştur. Çift daha sonra 3 Haziran 2006'da evlenmiştir.

Cinsel Taciz Olayı

2010 yılında, eski meslektaşlarından ikisi Affleck'e karşı dava açtı. "Hala Buradayım" filminin yapımcılarından Amanda White, "cinsel taciz" ve "sözlü sözleşmenin ihlali" de dahil olmak üzere birçok şikayetle Affleck'e 2 milyon dolarlık dava açtı. Affleck'in Spacehog gitaristi Antony Langdon'a kendisini varlığında göstermesi için talimat verdiğini, ilerleyen yaş ve doğurganlık hakkında "uygunsuz bir şekilde" konuştuğunu iddia ederek, işyerinde sayısız "davetsiz ve istenmeyen cinsel ilerlemeyi" detaylandırdı. White, Affleck'in misilleme sırasında ücreti de dahil olmak üzere üretim sözleşmesinin şartlarına uymayı reddettiğini iddia etti.

Filmin görüntü yönetmeni Magdalena Gorka, Affleck'e "duygusal sıkıntıların kasıtlı olarak ihlali" ve "sözlü sözleşmenin ihlali" de dahil olmak üzere birçok şikayetle dava açtı.

Affleck iddiaları reddetti ve iddiacılara karşı çıkmakla tehdit etti; avukatı her iki iddiayı da "toplam kurgu" ve "tamamen uydurma" olarak nitelendirdi.

Affleck, 2016 yılında The New York Times ile konuşurken iddiaları ele aldı; "Herkesin memnuniyetine göre ayarlandı. Yaralandım ve üzüldüm - eminim ki hepsi vardı - ama ben bittim. Bu talihsiz bir durumdu." Karşılaştığı eleştirilere cevap veren Affleck, "Bu konuda yapabileceğim gerçekten hiçbir şey yok." ​​Affleck, 2018 töreninde En İyi Kadın Oyuncu Oscar'ını sunmaktan da men edildi.

Filmografi

Kaynakça

  1. "Arşivlenmiş kopya". 3 Aralık 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Aralık 2007.
  2. "2007 Golden Globe Nominations". Awards Daily's Oscar Watch. 13 Aralık 2007. 19 Ocak 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Aralık 2007.

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.