Josh Freese

Josh Freese (d. 25 Aralık 1972), Amerikan davulcusu ve şarkı yazarı. The Vandals, Devo ve A Perfect Circle gruplarının süreli üyesidir. Son dönemde Nine Inch Nails turnelerinde de çalmaktadır. Freese 200'den fazla albüm kaydında yer almıştır. şimdilerde ise (2007 yazından bu yana) Black Light Burns grubunda da çalmaktadır.Wes Borland(limp bizkit),Danny Lohner(nine inch nails) ve Josh Eustis(telefon tel aviv) ile birlikte...ashes divide projesinin davullarını çaldı. (grup : a perfect circle dan maynard 'ın ayrılması ile gitarist billy howerdel ın tek basına yürüttügü projesidir.) Paramore isimli gruptan davulcu Zac Farro'nun ayrılmasıyla konserlerde bu gruba eşlik edeceği duyurulmuştur.

Josh Freese
Genel bilgiler
Doğum adı Josh Freese
Doğum 25 Aralık 1972 (1972-12-25)
Tarzlar Hard rock, heavy metal, alternative metal, punk rock, alternative rock, endüstriyel rock, endüstriyel metal, pop punk, post-grunge, post-punk
Çalgılar bateri, perküsyon, gitar, Bas gitar, klavye, vokal
Etkin yıllar 1988-günümüz
Resmî site joshfreese.com
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.