FlashForward

FlashForward ABC tarafından yayınlanan bir Amerikan bilimkurgu televizyon dizisidir. Kanadalı bilimkurgu yazarı olan Robert J. Sawyer'ın aynı isimli romanından esinlenilerek televizyona aktarılmıştır. 24 Eylül 2009 tarihinde yayınlanmaya başlamıştır.[1][2] 3 Aralık 2009'da dizinin 10. bölümü yayınlandıktan sonra ABC 2010 Kış Olimpiyatları'nı yayınlayacağı gerekçesiyle diziye 3.5 aylık bir ara vermiştir.[3] 18 Mart 2010'da ise 11 ve 12. bölümler bir arada verilerek iki saatlik bölümle geri dönmüştür.[4] Ve yine iki saatlik bir bölümle 27 Mayıs 2010'da sezon finali yapılmıştır.[5][6]

FlashForward
Format Drama
Tür Macera
Drama
Fantezi
Bilimkurgu
Gerilim
Proje tasarımcısı Brannon Braga
David S. Goyer
Başrol Joseph Fiennes
John Cho
Jack Davenport
Zachary Knighton
Peyton List
Dominic Monaghan
Brían F. O'Byrne
Courtney B. Vance
Sonya Walger
Christine Woods
Ülke Amerika Birleşik Devletleri
Dili İngilizce
Sezon sayısı 1
Bölüm sayısı 22 (bölümleri listesi)
Yapım
Yönetici yapımcı Brannon Braga
David S. Goyer
Marc Guggenheim
Jessika Goyer
Vince Gerardis
Ralph Vicinanza
Mekân Los Angeles, California
Gösterim süresi 42 dakika
Yapım şirketi ABC Studios
Yayın bilgileri
Yayın tarihi 24 Eylül 2009 - 27 Mayıs 2010
Durumu Durduruldu
Dış bağlantılar

Tanıtım

Gizemli bir olay dünya üzerindeki herkesin 137 saniye boyunca bilincini kaybetmesine sebep olmuş, bu süreçte herkes 6 ay sonrasını görmüştür - bir küresel "öngörü". Los Angeles FBI ajanlarından oluşan Stanford Wedeck (Vance) tarafından yönetilen bir ekip bu süreçte ne olduğunu ve bir daha olup olmayacağını incelemeye başlamıştır. Benford araştırma üzerine önemli bir katkıda bulunur. Öngörüsünde 6 aylık araştırmanın sonucunu görmüştür ve araştırma için gördüğü kanıtları bir araya getirmeye başlar. Ekip kararma sırasında bilincini yitirmeyen "0 numaralı zanlı (Suspect Zero)" yu, tehlikeli olduğu düşünülen "D. Gibbons" ve 1991'de bazı bilinç kayıplarının olduğu Somali'yi araştırmaya başlar. Bu sırada öngörülerle birlikte kişisel açıklamalar karakterlerin hayatlarını şekillendirmektedir. Mark Benford öngörüsünde yeniden alkole başladığını, eşi Olivia da bir başka adamla birlikte olduğunu görür. Diğer karakterler de benzer şekilde beklenmeyen ve şaşırtıcı bilgilerle pençeleşmektedir.

(İngilizce)
« What did you see? »
(Türkçe)
« Ne gördün? »
(Promosunun sloganı)

Oyuncu kadrosu ve karakterler

Ana kadro

Joseph Fiennes Mark Benford karakterini oynuyor
 • FBI Özel Ajanı Mark Benford (Joseph Fiennes) — Mark'ın öngörüsü 6 Ekim'de olacakların araştırmasını içermektedir. Olivia Benford'un eşi ve Charlie Benford'un babası. İyileşen bir alkolik. Öngörüsünde, kendini içki içerken görür ve bunu eşinden saklamaya çalışır.
 • Özel Ajan Demetri Noh (John Cho) — Mark Benford'un FBI'daki partneri, öngörüsü yok ve öleceğinden korkuyor. Bir avukat olan Zoey ile nişanlı.
 • Dr. Lloyd Simcoe (Jack Davenport) — Stanford Üniversitesi'nde akademik personel,Eşi ve çocuğunun annesi 9 Ekim'de ölür. Charlie'nin gizemli bir şekilde hatırladığı otistik bir oğlu var. Araştırmacı arkadaşı Simon Campus ile birlikte kararmadan sorumlu olduklarını düşünüyorlar.
 • Dr. Simon Campos (Dominic Monaghan) — Kuantum fiziği alanında çalışan Stanford akademisinden Lloyd Simcoe'nun kararmadan kendisinin sorumlu olmadığını düşünen partneri. Öngörüsünde bir adamla kavga ettiğini ve onu öldürdüğünü görür. Ama bu bir yalandır. Revelation Zero (Part 2) bölümünde aslında "O Numaralı Şüpheli" olduğu anlaşılır. Kararma sırasında ona kendisini uyanık tutacak bir yüzük verilir. Amcası olayın içinde yer alır. Simon'ın küçük kızkardeşi kararmaları kontrol etmek isteyen bir grup tarafınca kaçırılmıştır. Simon'ın amcası daha önceden Simon'ın babasını da öldürmüştür. En son Simon'ın profesörünü de öldürkten sonra,Simon Teddy'i öldürür.
 • Dr. Olivia Benford (Sonya Walger) — Mark'ın eşi ve büyük bir hastanede cerrah. Dr. Bryce Varley'e nezaret ediyor. Öngörüsünde daha önceden tanışmadığı Dr. Lloyd Simcoe ile romantik bir ilişki yaşadığını görür. Simcoe'nun oğlu Dylan'ı tedavi ederken tanışırlar.
 • Dr. Bryce Varley (Zachary Knighton) — Dr. Olivia Benford'un cerrah stajyeri. Kararma sırasında 4. aşamadan böbrek kanseri olduğundan intihar etmek üzeredir. Kararmadan sonra öngörüsünde gördükleri ile birlikte yeni bir hayat hediye edildiğini düşünmektedir.
 • FBI Müdür Yardımcısı Stanford Wedeck (Courtney B. Vance) — FBI Los Angeles saha ofisinin başı, Mark'ın ekibini ve 6 Ekim olayını yönetiyor. Öngörüsünde tuvalette gazete okuyor.
 • Özel Ajan Janis Hawk (Christine Woods) — Los Angeles saha ofisinde görevli ve Mark'ın ekibinden. Öngörüsünde bekar ve lezbiyen olmasına rağmen hamile olduğunu ve ultrasonda bebeğini görmüştür. İlerleyen bölümlerde Simon'u izlemekten sorumludur.
 • Aaron Stark (Brían F. O'Byrne) — İyileşen bir alkolik, Mark'ın en yakın arkadaşı ve destekçisi. Afghanistan'da öldürülen Tracy Stark'ın babası, öngörüsünün kızının yaşadığını gösterdiğine inanıyor.
 • Nicole Kirby (Peyton List) — Charlie Benford'un bakıcısı ve 19 yaşında bir öğrenci. Ayrıca Aaron Stark'ın kızı Tracy Stark'ın çocukluk arkadaşı. Nicole öngörüsünde kendisini yabancı biri tarafından boğulurken görmüştür. Japonca konuşmaktadır.

Diğer karakterler

Gabrielle Union Zoey Andata karakterini oynuyor
 • Charlie Benford (Lennon Wynn) — Mark ve Olivia'nın kızı, Charlie'nin "D. Gibbons" öngörüsü Mark'ın araştırması için ışık tutmaktadır. Better Angels bölümünde, Charlie öngörüsünde babasının öldürüldüğünü duyduğunu açıklar.
 • Dylan Simcoe (Ryan Wynott) — Olivia ve Charlie'yi öngörüsünden tanıyan, Lloyd'un otistik oğlu.
 • Özel Ajan Vreede (Barry Shabaka Henley) — Mark'ın ekibinin bir üyesi.
 • Özel Ajan Al Gough (Lee Thompson Young) — Mark'ın ekibinin bir üyesi. Başkasının hayatını kurtarmak için intihar etmiştir. Böylece hem kendisinin hem de ondan etkilenen tüm insanların da geleceğini değiştirmiştir.
 • Zoey Andata (Gabrielle Union) — Demetri'nin nişanlısı ve kriminal müdafaa avukatı.
 • Nhadra Udaya (Shohreh Aghdashloo) — Hong Kong'da bulunan hem CIA hem de kararmayı gerçekleştirenlerle çalışan İranlı bir kadın. Demetri'ye öldürüleceği silahın Mark Benford'a ait olduğunu açıklar.
 • Tracy Stark (Genevieve Cortese) — Aaron Stark'ın kızı, daha önce Afganistan'da öldürüldü bilinen eski bir Amerikan askeri. Şu an savaş suçlarına tanıklık ve öldürülmeye çalışılmasından dolayı özel askeri kuvvetlerden kaçmaktadır. Kırılgan, sert ve eve döndüğünde gerginliğe sebep olacak şekilde çok içki kullanıyor.
 • Keiko Arahida (Yuko Takeuchi) — Ailesi Japonya'da yerel bir restoran işleten Japon kız. Dr. Bryce Varley öngörüsünde kendisini Keiko ile bir Japon restoranında buluştuğunu görmüştür. Keiko öngörüsünde sokaktan koşarak geçtiğini ve Los Angeles'taki bir Japon restoranında Bryce'la buluştuğunu görmüştür. Bu sebeple gördüğü rüyayı gerçekleştirmek için Japonya'dan Los Angeles'a gelir.

Bölümler

Birinciden onuncu bölüme kadar olan bölümler 24 Eylül 2009 ile 3 Aralık 2009 aralığında yayınlanmıştır. Geri kalan 14 bölüm 18 Mart 2010'da yayınlanmaya başlamıştır.[7][8]


genel

sezon
Bölüm adıYönetmenSenaristYayın tarihiABD seyircisi
(milyon)
1. kısım
11"No More Good Days"David S. GoyerDavid S. Goyer (oyun)
Brannon Braga (hikâye)
24 Eylül 200912.47[9]
Dizi sıradan bir günle başlarken Los Angeles'taki herkesin 2 dakika 17 saniye süren bayılması sonucu sıradışı bir hal alır. Daha sonra bu kararmanın dünya çapında gerçekleştiği ve herkesin 6 ay sonra, 29 Nisan 2010'da ne olacağı ile ilgili öngörüler gördüğü anlaşılır. Los Angeles'taki FBI Ajanı Mark Benford ve ekibi öngürülerin ne olduğu hakkında araştırmaya başlar ve ne olduğunu ve neden Demetri öngörüsünün olmadığını incelerler. Bu sırada, Mark'ın eşi ve kızı rahatsız edici öngörüleriyle karşı karşıyadırlar. Bölüm biterken, FBI Ajanı Janis Hawk Detroit'ten CCTV görüntüsünde stadyumda herkes bilinçsizken siyahlı bir adamın yürüdüğünü fark eder.
22"White To Play"David S. GoyerDavid S. Goyer
Marc Guggenheim (oyun)
1 Ekim 200910.75[10]
FBI kararma konusu hakkında soruşturmaya başlar. Kurdukları web sitesi onları Utah'a götürür ve sonuç olarak kararma sırasında en az iki kişinin uyanık olduğunu kavrarlar. Mark Benford Olivia'nın öngörüsünün gerçekleşeceğine çok emindir, bunun oğlunun tedavisi sırasında tanıştığı LLoyd Simco ile olacağı şüphesizdir. Olivia Mark'a onun dışında kimseyi sevmeyeceğini söylemektedir, ama Mark'ın davranıları bunu kendini doğrulayan bir kehanete dönüştürebilir. Demetri Noh kendi kaderi hakkında daha fazla bilgi sahibi olur. Mark kızı Charlie'nin kararma sırasında gördükleri hakkında korkutucu bir bilgi öğrenir.
33"137 Sekunden"Michael RymerDavid S. Goyer
Marc Guggenheim (oyun)
8 Ekim 20099.05[11]
Mark ve Janis kararmalar hakkında bilgisi olduğunu öne süren tutuklu bir Nazi ile konuşmak için Almanya'a gider, ve kimden geldiği belli olmayan bir ipucu Demetri'yi geleceği hakkındaki derin korkuları konusunda inandırır. Bu sırada, Aaron Mark'tan kızının mezarının açılması ve DNA testi yapılarak kimliğinin belirlemesinin onayı için ricada bulunur.
44"Black Swan"Michael RymerLisa Zwerling & Scott Gimple15 Ekim 20099.07[12]
Olivia Bryce'ın hastanın öngörüsü ile ilgili teşhis ve tedavisini kabul etme konusunda mücadele verir. Bu sırada, Demetri Mark'ı öngörülerinde gördüklerinin gerçekleşmesini beklemekle suçlar, Mark, Demetri'nin kararma sırasında gördüklerinin onu sardığını ve korkularını ortaya çıkardığını düşünmektedir. Nicole, Mark ve Olivia'nın kızının bakıcılığı işine geri döner ve şok edici geleceğini -bir cinayet- açıklar.
55"Gimme Some Truth"Bobby RothDawn Prestwich
Nicole Yorkin (oyun) Barbara Nance (hikâye)
22 Ekim 20099.87[13]
Senato Kurulu Mark'ın öngürüsünü ele alır ve tüm araştırmayı da sorgular. Aynı zamanda Olivia Mark'ın öngörüsü hakkında gizemli bir mesaj alır.
66"Scary Monsters and Super Creeps"Bobby RothSeth Hoffman
Quinton Peeples
29 Ekim 20099.00[14]
Mark, Demetri ve Wedeck Janis'e saldıranlar ile kendilerine saldıranlar arasındaki bağlantıyı araştırır. Bu sırada Cadılar Bayramı yaklaşırken, Olivia Mark'ı öngörüsüyle yüzleştirir. Demetri ve Gough Mark'ın öngörüsündeki bir ipucunun peşine düşer. Lloyd'un oğlu Dylan hastaneden kaybolur ve Simon'ı beklenmedik bir tanışmaya mecbur tutar.
77"The Gift"Nick GomezLisa Zwerling
Ian Goldberg
5 Kasım 20098.57[15]
Mark, Demetri, Gough ve MI6 ajanı Fiona Banks Mavi El kulübünü ve son zamanlardai ilişkisini araştırmaktadır. Bu sırada Aaron kızını tanıyan eski bir asker tarafından ziyaret edilir. Demetri öngörüsü olmamasından dolayı Zoey ile kötü olan durumunu düzeltir. Nicole hastanediki gönüllü görevini yaparken Bryce'ın öngörüsündeki gizemi çözmesine yardım eder. Finalde Aaron, Mike(Tracy'nin ordudan arkadaşı)'a iş verir ve eve geldiğini Tracy'i sapasağlam bi şekilde kendisini odada beklerken bulur. Gough öngürüsünde iki çocuğun annesini kazayla öldürerek öksüz bırakacağını öğrenmiş ve FBI binasından atlayarak intihar eder. Demetri'ye kendini öngürüsünde canlı görmesine rağmen ölerek geleceğini ve hayatını değiştirebileceği mesajını verir.
88"Playing Cards with Coyote"Nick GomezMarc Guggenheim
Barbara Nance
12 Kasım 20098.28[16]
Mark, Olivia ile romantik anlar yaşarken öngörüsündeki dövmeli tetikçilerle ilgili bir ipucu yakalar. Simon ve Lloyd poker oyunu sonrası tartışırlar. Aaron kızı Tracy'nin ölümcül kazası hakkınd bilgi sahibi olur, ve Janis işe döner, ancak merkez ile geleceği hakkında tartışır.
99"Believe"Michael NankinNicole Yorkin
Dawn Prestwich
19 Kasım 20097.98[17]
Bryce öngörüsünde gördüğü kadını aramaya başlamıştır. Aaron Tracy'nin tuhaf davranışları hakkında endişelidir. Mark öngörüsünde içtiğini yazan mesajın Olivia'ya nasıl ulaştırıldığının peşine düşer. Demetri'nin ajan arkadaşları onun kaçınılmaz kaderini ifşa eden gizemli arayanı araştırmaya başlar.
1010"A561984"Michael NankinDavid S. Goyer
Scott M. Gimple
3 Aralık 20097.07[18]
Wedeck'in itirazlarına rağmen Mark ve Demetri, Demetri'nin kaderiyle ilgili bilgi sahibi olan kadını aramak için Hong Kong'a giderler. Lloyd, Simon'un daha iyi kararlarına rağmen kendisinin ve Simon'un küresel kararmadaki paylarını anlamaya çalışır. Zoey öngörüsünün gerçek anlamını keşfetmeye başlar.
2. kısım
1111"Revelation Zero (Part 1)[19]"John PolsonSeth Hoffman
Marc Guggenheim
18 Mart 2010[19]N/A
Mark görevinden alındıktan sonra terapiste gitmektedir. Demetri'nin Lloyd'u aramak için yeni bir partneri olmuştur. Nicole korkutucu öngörüsü için yardım ararken, Janis Simon'a refakat etmekte ve bu süreçte birkaç sırrı öğrenir.
1212"Revelation Zero (Part 2)[19]"Constantine Makris
John Polson
Belli değil18 Mart 2010[19]N/A
Janis, Simon ile beraber Toronto'ya gider ve onun bazı aile sırlarını öğrenir.
1313"Blowback[20]"Constantine MakrisLisa Zwerling
Barbara Nance
25 Mart 2010[20]N/A
Aaron Jericho birliklerinin neden kızının peşinde olduğunu araştırır. Sonra kızı kaçırılır ve Aaron'da kızının arkadaşından şüphelenir. Mark öngöründe yer alan Lloyd'la telefon konuşması hakkında Lloyd'u sorgulamaya devam eder ve Lloyd'un D. Gibbons'u tanıdığını öğrenir. Zoey'de Demetri'nin kaderini değiştirmek için elinden ne geliyorsa yapmaya çalışır. Timbaland konuk oyuncu olarak bölümde yer alıyor.
1414"Better Angels[21]"TBABelli değil1 Nisan 2010[21]N/A
Demetri, Janis, Simon ve Vogel gizemli kuleyi araştırmak için Somali'ye gider ve orada 1991 yılında köyündeki tüm insanların bayıldığını gören tehlikeli bir adamla karşılaşırlar. Gizemli D. Gibbons'ın 1991'de orada olduğuna dair kanıtlar bulurlar. Janis öngörüsünde gördüğü bebeğe sahip olmak için sadece birkaç günü kaldığını açıklar ve Demetri'de ona şaşırtıcı bir teklifte bulunur. Bryce, Nicole'e kanser olduğunu söyler. Olivia, kızı Charlie'nin öngörüsünde ne gördüğünü öğrenmeye çalışır. Vogel öngörüsünde ne gördüğünü Simon'a kapalı bir şekilde açıklar. Mark ile Olivia, Denver'a taşınma konusunda fikir ayrılığı yaşar.
1515"Queen Sacrifice"Bobby RothByron Balasco & Timothy J. Lea8 Nisan 20105.42[22]
Mark evden ailesini korumak için taşınır. Bu arada, Vogel ve Mark FBI içinde sızıntı bulmaya çalışır. Keiko, Bryce bulmak için araştırmaya devam eder ve tamirci olarak işe bir yerde işe başlar.
1616"Let No Man Put Asunder"Bobby RothSeth Hoffman & Quinton Peeples15 Nisan 20104.98[23]
Demetri düğün tarihini muhtemel ölüm gününden önceye çeker. Aynı zamanda, Olivia ve Lloyd'un arkadaşlıkları ilerler.

DVD

1. sezonun ilk parçasının DVD'si 23 Şubat 2010'da yayınlanmıştır. DVD ilk 10 bölümü ve ekstralar bulunmaktadır. Tüm 22 bölümü içeren DVD'nin Ağustos ayında satışa sunulacağı bildirilmiştir. Şu an DVD'ler satıştadır.[24]

Yapım

İlk bölüm David S. Goyer (aynı zamanda yönetmiştir) ve Brannon Braga tarafından Robert J. Sawyer'ın romanından esinlenilerek yazılmıştır. Goyer ve Braga ile yapımda Jessika Borsiczky Goyer, Vince Gerardis ve Ralph Vicinanza görev almıştır.[25]

FlashForward ilk etapta HBO için hazırlanmıştır, ancak ulusal televizyonlarda yayınlamasının daha uygun olduğu düşünülerek yayım hakları satılmıştır. Yayım haklarını alan ABC Mays 2009'da 13 bölüm[26] sipariş etmiştir. 12 Ekim 2009'da ABC diziyi 22 bölümlük bir sezona dönüştürmüştür. Daha sonra ABC'nin 1.sezon için 3 bölüm daha sipariş ettiği açıklanmıştır.[27][28][29]

21 Ekim'de idari yapımcı Marc Guggenheim'ın FlashForward'tan ayrılacağı açıklanmıştır. Reporter'a göre kanal için Eli Stone'u üreten Guggenheim, ilk bölümden sonra dizinin yayın sorumlusu/yardımcı yapımcı koltuğuna getirilmiş. Tam sezonun güvenceye alınmasıyla beraber Marc FlashForward'dan ayrılarak diğer projeleri geliştirecektir. Yardımcı yapımcı David S. Goyer geri kalan bölümler için Marc'ın görevini üstlenecektir.[30] Dizi yayınına 4 Mart 2010 tarihine kadar ara verileceği açıklanmış ve verilen araya gerekçe olarak da yaklaşan 2010 Kış Olimpiyat Oyunları gösterilmiştir. Dizi reytinglerinin sezon başındaki 12 milyon izleyiciden sezon ilerledikçe ortalama 7.25 milyon izleyiciye düşmesi sonucu(bunda diziye verilen aranında etkili olduğu düşünülüyor), 2. sezon için kontrat yenilenmemiş ve ABC tarafından iptal edilmiştir. Son zamanlarda Flashforward Hayranları'nın ABC önünde gerçekleştirdikleri 137 saniyelik bayılma protestoları sonucunda dizinin 2. sezonunun 2011 yılında yayınlanmaya başlanacağı tahmin ediliyor.

Başarılar

 • Kasım 2009'da People's Choice Awards ' da en iyi yeni drama dizisine aday gösterilmiştir.
 • Image Awards'ta dram dalında en iyi yardımcı aktris ödülü için Gabrielle Union aday gösterilmiştir.

Uluslararası yayın

ÜlkeKanalİlk Yayınlanma TarihiYayın TarihiKaynak
AfrikaM-Net19 Ocak 2010Perşembe, 19:00(D)/21:00 (B)[31]
AlmanyaProSieben1 Mart 2010Pazartesi, 21:15[32]
AvustralyaSeven Network28 Eylül 2009Pazartesi, 20:30[33]
AvusturyaORF17 Mart 2010Pazar, 22:40[34]
BelçikaBeTV4 Ekim 2009Pazar, 20:45[31]
Birleşik KrallıkFive28 Eylül 2009Pazartesi, 21:00[35]
BrezilyaAXN28 Şubat12:00 (Domingo)
22:00 (Terça)
[36]
BulgaristanAXN18 Ekim 2009Çarşamba, 23:00[37]
Çek CumhuriyetiAXN16 Kasım 2009Pazartesi, 21:00[38]
DanimarkaKanal 524 Ocak 2010Pazar, 21:00[39]
EstonyaFox Life16 Ekim 2009Cuma, 21:00[40]
FilipinlerABS-CBNBelli değilBelli değil[41]
FinlandiyaNelonen7 Ocak 2010Perşembe, 21:00[42]
FransaTF1Belli değilBelli değil[31]
Güney AfrikaM-Net19 Ocak 2010Salı, 20:30[43]
Güney KoreOCNBelli değilBelli değil[41]
HindistanZee CafeBelli değilBelli değil[41]
HollandaNET52010Belli değil[31]
Hong KongTVB Pearl12 Ocak 2010Salı, 22:35[44]
HırvatistanAXN14 Kasım 2009Cumartesi, 21:40
İrlandaRTE Television4 Ocak 2010Pazartesi, 21:00[45]
İspanyaAXN5 Ekim 2009Pazartesi, 22:25[46]
İspanyaCuatro6 Ekim 2009Salı, 22:15[46]
İsveçTV430 Ekim 2009Cuma, 22:55[47]
İsviçreSF24 Mart 2010Perşembe, 22:55[48]
İtalyaFox5 Ekim 2009Pazartesi, 21:10[31]
İzlandaRÚV29 EkimPerşembe 22:25
JaponyaAXN2010 BaharıBelli değil[49]
Kanada/A\24 Eylül 2009Perşembe 20:00[50]
KazakistanFox LifeEkim 2009Cuma, 01:00[31]
KıbrısFoxBelli değilBelli değil[41]
MacaristanAXN16 Kasım 2009Pazartesi, 21:00[51]
MakedonyaAXN14 Kasım 2009Cumartesi, 21:40
MalezyaMedia Prima[52]
MeksikaAXNBelli değilBelli değil
NorveçTV 28 Ekim 2009Perşembe, 21:40[31]
PolonyaAXN14 Kasım, 2009Cumartesi, 22:00[31]
Orta DoğuOrbit ShowtimeBelli değilBelli değil[31]
PortekizAXN ve SIC7 Ekim 2009 (AXN)
31 Ocak 2010 (SIC)
Çarşamba, 22:25[53]
RomanyaAXN16 KasımPazartesi 23:00
(Cumartesi 21:10)
[54]
RusyaChannel One2 Ekim 2009Cuma, 23:00[31]
SırbistanAXN14 Kasım 2009Cumartesi, 21:40[55]
SingapurMediaCorp4 Ekim 2009Pazar, 22:00[33]
SlovakyaAXN16 Kasım 2009Pazartesi, 21:00[41]
SlovenyaTV3 Slovenia8 Mart 2010Pazartesi, 20:00[56]
ŞiliAXN23 Şubat 2010Salı, 23:00
(Yaz saati süresince 24:00)
[57]
TürkiyeDizimax4 Kasım 2009Çarşamba, 21:00[58]
VenezuelaAXN23 Şubat 2010Salı, 22:00[59]
Yeni ZelandaTVNZ3 Şubat 2010Çarşamba, 20:30[41]
YunanistanFX (Greece)29 Aralık 2009Pazartesi, 22:00[41]

Kaynakça

 1. "ABC.com - FlashForward Ana sayfası". Abc.go.com. 2 Ağustos 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Eylül 2009.
 2. "FlashForward: yazar senaryonun kitaptan farklı olduğunu söylüyor". examiner.com. 12 Ekim 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi.
 3. "TVguide.com". 6 Şubat 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Şubat 2010.
 4. "FlashForward Mart'ta dönüyor". 7 Ocak 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Şubat 2010.
 5. "FlashForward geri dönüyor". 13 Şubat 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Şubat 2010.
 6. Dizi haberleri
 7. "FlashForward 2010 Mart'ta dönüyor". 13 Şubat 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Şubat 2010.
 8. Flashforward haberleri
 9. "Episode 1 viewers". 3 Nisan 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi.
 10. "Episode 2 viewers". 22 Mart 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi.
 11. "Episode 3 viewers". 22 Şubat 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi.
 12. "Episode 4 viewers". 29 Mayıs 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi.
 13. "Episode 5 viewers". 26 Ekim 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi.
 14. "Episode 6 viewers". 8 Eylül 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi.
 15. "Episode 7 viewers". 8 Temmuz 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi.
 16. "Episode 8 viewers". 15 Nisan 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi.
 17. "Episode 9 viewers". 23 Kasım 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi.
 18. Gorman, Bill. "Thursday broadcast & cable finals: Flash Forward Down; Other Broadcast shows unchanged". TVByTheNumbers. 21 Mayıs 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Aralık 2009.
 19. "FlashForward: Revelation Zero Parts 1 & 2 Press Release". ABC Medianet. Erişim tarihi: 6 Mart 2010.
 20. "FlashForward 1.13 - Blowback". ABC Media Net. Erişim tarihi: 9 Mart 2010.
 21. "ABC program takvimi" (PDF). Erişim tarihi: 12 Mart 2010.
 22. http://tvbythenumbers.com/2010/04/09/thursday-broadcast-finals-survivor-bones-vampire-diaries-adjusted-up-csi-down/47837
 23. http://tvbythenumbers.com/2010/04/16/thursday-broadcast-finals-survivor-bones-adjusted-up-csi-adjusted-down/48841
 24. "Arşivlenmiş kopya". 23 Temmuz 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Mart 2010.
 25. "Flash Forward, Lost'un yeni arkadaşı". www.comingsoon.net. 9 Ağustos 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Ağustos 2008.
 26. "The Hollywood Reporter". The Hollywood Reporter. 8 Mayıs 2009. 14 Mayıs 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Eylül 2009.
 27. Levine, Stuart (12 Ekim 2009). "ABC daha fazla 'FlashForward' istiyor". Variety. 25 Mart 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Ekim 2009.
 28. Michael Ausiello (12 Ekim 2009). "'FlashForward' tam sezonu kaptı". The Ausiello Files. Entertainment Weekly. 16 Ekim 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ekim 2009.
 29. Itzkoff, Dave (12 Ekim 2009). "ABC tam sezon 'FlashForward' sipariş etti". ArtsBeat: The Culture at Large. The New York Times. 10 Haziran 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ekim 2009.
 30. Joyce Eng. "FlashForward yapımcısı değişti". TVGuide.com. 25 Şubat 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Ekim 2009.
 31. "Disney 'FlashForwardı tüm dünyaya sattı". Variety.com. 5 Ekim 2009. 18 Ekim 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Ekim 2009.
 32. "FlashForward ProSieben'da başlıyor". 13 Şubat 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Şubat 2010.
 33. Elizabeth Guider (21 Eylül 2009). "FlashForward, Asya Pasifik bölgesine pazarlandı". The Hollywood Reporter. 10 Ocak 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Ekim 2009.
 34. Holzer, Sandra-Sabine (21 Eylül 2009). "Auftakt Zur Packenden Neuen Mystery-Serie". Erişim tarihi: 8 Ekim 2009.
 35. "FlashForward Birleşik Krallık'ta". Five. 1 Ekim 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Ekim 2009..
 36. "Flashforward Trara Pistas". 17 Şubat 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Şubat 2010.
 37. AXN Bulgaristan FlashForward'ı yayınlayacak
 38. "Flash Forward". AXN.cz. 27 Kasım 2009. 15 Ocak 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi..
 39. "Kanal 5 FlashForward'ı yayınlayacak". 8 Nisan 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Ocak 2010.
 40. Raud, Kersti (5 Ekim 2009). "Flashforward başlıyor". elu24.ee. 19 Temmuz 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ekim 2009.
 41. "FlashForward to Air in 44 Countries and Territories". 4 Mayıs 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi.
 42. "FlashForward Finlandiya'da". 4 Kasım 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Kasım 2009.
 43. "M-NET - Flash Forward". 15 Ocak 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Ocak 2010.
 44. "TVB.com". 24 Ocak 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Ocak 2010.
 45. "RTÉ.ie Entertainment: RTÉ Television yeni diziyi kaptı". Rte.ie. 13 Ağustos 2009. 26 Mart 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Eylül 2009.
 46. "Cuatro FlashForward yayınlayacak". 18 Nisan 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi.
 47. "TV4'de Flashforward'ın başlangıç tarihi belli oldu". TVplanetens tv-blogg. 31 Ağustos 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Ekim 2009.
 48. "Flashforward im SF zwei". 3 Nisan 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi.
 49. "AXN Japonya: Yakında". 11 Ekim 2009. 9 Haziran 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Ekim 2009.
 50. "Kanadalı yazar Robert J. Sawyer diziye dönüştürülen kitabı ile hayranlarına ulaşıyor". The Canadian Press. 23 Eylül 2009.
 51. "FlashForward AXN Macaristan'da". 8 Temmuz 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Kasım 2009.
 52. "FlashForward to Air in 44 Countries and Territories". 4 Mayıs 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Şubat 2010.
 53. "AXN.pt - FlashForward mini-sitesi". axn.pt. 23 Ocak 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Ekim 2009.
 54. "FlashForward AXN Romanya'da". 22 Şubat 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Ekim 2020.
 55. "AXN.rs AXN Sırbistan FlashForward yayınlayacak". 8 Şubat 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Ekim 2020.
 56. "TV3.si". 27 Şubat 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Mart 2010.
 57. "FlashForward AXN Şili'de". 1 Haziran 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Şubat 2010.
 58. "FlashForward Dizimax'te başlıyor". 9 Kasım 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Kasım 2009.
 59. "AXN estrena FlashForward". 28 Şubat 2010. 29 Temmuz 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi..

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.