Variety (dergi)

Variety, 1905'te New York'ta Sime Silverman tarafından kurulan bir haftalık eğlence-ticaret dergisidir. Film sanayisinin öneminin artmasıyla, 1933'te Los Angeles'ta Silverman tarafından Daily Variety adında günlük baskı çıkmaya başladı. 1998'de Daily Variety Gotham baskısı New York City'ye eklendi. Her üç derginin basımına da devam edilmektedir.

Variety
Editör Claudia Eller & Andrew Wallenstein
Kategoriler Alışveriş, eğlence
Sıklık Haftalık
Yayımcı Penske Business Media
İlk sayı 1905
Dil İngilizce

Derginin sahibi Reed Elsevier'in bir bölümü olan Reed Business Information şirketidir. Bu şirket, üç derginin ve internet sitesinin sahibidir.

Daha önce Paramount Pictures ve The New York Times'ta çalışmış olan Peter Bart, yirmi yıl boyunca derginin yazı işleri müdürü olarak görev yaptı. Nisan 2009'da Bart'ın "başkan yardımcısı ve yayın yönetmeni" statüsüne getirildiği açıklandı. Derginin bugünkü editörü Timothy M. Gray'dir.[1][2]

Kaynakça

  1. Barnes, Brooks (6 Nisan 2009). "Change of Guard at Variety Reflects Shifting Landscape". The New York Times. 16 Nisan 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Temmuz 2009.
  2. "Editorial Staff". Variety. 15 Mayıs 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Ağustos 2009.

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.