East Riding Yorkshire

East Riding of Yorkshire Birimsel otorite statüsü ile bir yerel yönetim birimi ve İngiltere' de bir Törensel Kontluk' tur. Törensel amaçlı olarak, ayrı bir birimsel otorite olan Kingston upon Hull şehrini de içinde bulundurmaktadır. Manzaraya kuşbakışı bakıldığında hilal şeklini alan kavisli görünümüyle kireç tepeleri görünür. Kavisli görünümüyle tepeler doğu yönü tarafında verimli alçak ovalarla çevrilidir.

East Riding of Yorkshire

Bayrak
Sloganlar:

Gelenek ve İlerleme

East Riding of Yorkshire within England
Durumu: Törensel Kontluk
Yönetimsel Geçmişi: İngiltere Antik Dönem Kontluğu
Bölge: Yorkshire ve Humber
Alan sırası: 23.
Yönetimsel Sıra: 5.
Yönetim Merkezi: Beverley
Yüzölçümü
  Toplam 2.479 km² (957 mil²)
Nüfus
 (2011)
  Toplam 590,800 kişi
ISO 3166 kodu GB-ERY
Milletvekilleri

7 Parlamento Üyesi

Resmî site
East Riding
ONS Kodu: 00FB, CSS Kodu: E06000011

Ekonomisi turizmin yanı sıra, temel olarak tarıma dayalıdır. Kırsal ve kıyı şeridi özelllikleri ile burada bulunan tarihi binalar, doğal güzellikler ve uzun bozkır patika yolları ziyaretçileri bölgeye çeken başlıca etkenlerdendir.

Konum

Beverley'de bulunan 11. yy Beverley Katedrali, kontluğun en çok ziyaret edilen mekanlarından birisidir.

Törensel bir kontluk olarak East Riding of Yorkshire kuzeyinde bulunan North Yorkshire ve güneyinde South Yorkshire ve Lincolnshire ile sınırdır ve Kingston upon Hull şehrini bünyesinde barındırmaktadır.

Notlar

    Dış bağlantılar

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.