Windows Nashville

Windows Nashville (önceki ismi Cleveland) Microsoft şirketinin kod adıdır. "Cleveland" ismi "Nashville" için bir önceki kod adı olmuştur. "Chicago" (Windows 95) ve "Memphis" versiyonları arasında (Windows 98, 1997 yılında serbest bırakılması için planlanan zamanda) 1996 yılında piyasaya sürülmesi planlanıyordu.[1] Ancak kamuya Windows 96 olarak tanıtılacaktır. Windows ve Internet Explorer arasındaki sıkı bütünleşmeye odaklanmak ve Netscape Navigator ile daha iyi rekabet edebilmek için amacıyla serbest bırakılması planlanıyordu.[2]

Windows Nashville
Geliştirici(ler) Microsoft
Kaynak türü Kapalı kaynak
Lisans Sahipli yazılım

Microsoft, Nashville, Internet Explorer 3.0 web tarayıcısında yeni özellikler üzerinde inşa olunarak Windows 95 ve NT 4.0 masaüstüne Internet entegrasyon özellikleri eklemek istediğini iddia etti. Lanse özelliklerine, kombine edilen dosya yöneticisi ve web tarayıcısı, Masaüstünde doğrudan dinamik web sayfaları yerleştirmek için ActiveX teknolojisini ve bir yol kullanarak sorunsuz Internet Explorer içinden Microsoft Office belgeleri açmak için yeteneği dahil idi. Bunun sızdırılmış yapı sürüm numarası 4.10.999 idi (Windows 95'in 4.00.950, Windows 95 OSR2'in 4.00.1111, ve Windows 98's 4.10.1998-le karşılaştırma). Ama proje sonunda Windows'un tam sürümü olarak iptal edildi, yerine Windows 95 OSR2 geçici bir sürüm olarak sevk edildi.

Kod adı "Nashville" Windows Desktop Update (Windows Masaüstü Güncelleştirmesi) için yeniden kullanılan edildi, Internet Explorer 4.0 ile birlikte geldi ve Nashville için söz verdiği özelliklerin çoğunu teslim etti. Athena PIM uygulamasını, Microsoft İnternet Mail and News gibi serbest olacakdı, daha sonra Outlook Express için yeniden adlandırıldı.

Kaynakça

  1. "Arşivlenmiş kopya". 27 Eylül 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Ekim 2016.
  2. "Arşivlenmiş kopya". 13 Kasım 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Ekim 2016.

Dış bağlantılar

Microsoft confidential
Makaleler
Başkaları

Ayrıca bakınız

  • Microsoft kod adları listesi
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.