Rogue

Rogue, X-Men çizgi roman karakteri. 2. nesil X-Men'in en güçlü karakterinlerden biridir. İlk kez Marvel Comics çizgi romanı The Avengers' ın 10. sayısında (Kasım 1981) görünmüştür.

Rogue
Cosplay: Rogue
Yayım bilgileri
Yayımcı Marvel Comics
İlk görünüm Avengers Annual #10 (Kasım 1981)
Yaratan Chris Claremont
Michael Golden
Hikâyedeki bilgileri
Tam adı Anna Marie
Türü Mutant insan
Takım üyelikleri X-Men
XSE
Brotherhood of Mutants
Güçleri
  • Anı, yetenek ve süper güçleri ten teması yoluyla absorbe etme. Temas ne kadar uzun sürerse, anı ve güçler bir o kadar fazla edinilir. Temas yeterli kadar sürdürülürse, absorbsiyon kalıcıdır.
  • Sonradan kazanılmış süper kuvvet ve uçma yeteneği.

Geçmişi

Mutant güçleri onun için bir hediye ve bir ceza gibidir. Dokunduğu kişinin gücünü ve hafızasını dokunma süresinin 20 katı bir güçle kopyalamaktadır. Ama her kişi bir parçasını zihninde bırakmaktadır.

İlk kez erkek arkadaşı Cody ile öpüşürken gücü ortaya çıkar ve çocuğu komaya sokar. Bu korku ve dışlanma ile evden kaçar. Onu Mystique bulur ve kendi kızı gibi bakıp ona güçlerini nasıl kullanacağını öğretir. Ve bir gün bu güçleri Ms. Marvel'a (Carol Danvers) karşı kullanır. Bilinmeyen bir sebepten (Ms. Marvel'in Kree genetikleri sonucu olması muhtemel) onun bütün güçlerini kalıcı olarak emer. Artık dokunup güç emmenin yanında uçabilmektedir. Bedeni zarar görmez bir hale gelir ve büyük ağırlıkları kaldırabilecek bir güce sahip olur. Rogue'un güçleri daha sonra tekrar bir değişim geçirmiştir, artık daha önce dokunmuş olduğu kişilerin güçlerini istediği zaman kullanabilmektedir.

Rogue, ilk önce kötü melezler birliğinde Mystique yanında savaşmaktadır ve bu örgütün başı "Magneto"'dur. Bu sırada The Avengers, Uzay Şovalyesi Rom ve sonunda X-Men'le çatışıp ve neredeyse tek başına X-Men"i yenebilecek bir seviyeye yükselmektedir. Fakat zihnindeki Ms. Marvel'in zorlaması ile kaçar ve Charles Xaiver'a danışır. X-Men'e kabul edilir. Önce düşmanca karşılanan Rogue, bir kavgada Wolverine'in sevgilisinin hayatını kurtarmak için kendi hayatını feda edercesine öne atılmasıyla kendini kabul ettirmeye başlar.

Gambit ile yaşadığı derin acılı aşk, sevdiklerine dokunamamak, kurtarılması gereken insanlar, mutantlar... Bu gelgitler arasında yaşam savaşı veren Rogue, güzelliği ve tavrı ile en sevilen X-Men'lerden biridir.

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.