Nightwing

Nightwing, DC Comics evreninde birden fazla karakter tarafından üstlenilen bir süper kahraman kimliğidir. En bilinen Nightwing, bu kimliğe bürünmeden önce Batman'in yardımcısı ve ortağı olan ilk Robin, Dick Grayson'dır. Nightwing Batman'in dışında Superman evreninde de adı geçen bir kahramandır.

Nightwing
Yayım bilgileri
Yayımcı DC Comics
İlk görünüm Superman #158 (Ocak 1963)
Tales of the Teen Titans #44 (1984)
Yaratan Marv Wolfman
Hikâyedeki bilgileri
Gerçek adı Dick Grayson
Takım üyelikleri Batman Ailesi
Partnerleri Bruce Wayne
Barbara Gordon
Damian Wayne
Helena Bertinelli
Tim Drake

Dick Grayson'ın bu kimliği benimsemesinde etkili olan asıl neden kendisine yakın görerek örnek aldığı, Superman'in kendi gezegeninde bir süper kahraman olan gerçek Nigtwing'dir. Superman evrenindeki Clark Kent'in evlatlığı Chris Kent ile yeğeni Power Girl de Nightwing ismini kullanan kahramanlar arasındadır

Batman evreninde Dick Grayson, Nightwing olduktan sonra yerini sonradan Robin ismini devam ettirecek Jason Todd'a bırakır. Dick Grayson, Nightwing olarak kendisi ayrı bir kahraman olsa da Batman'e yardım etmeyi sürdürür. Öyle ki Bruce Wayne'nin bir dönem yokluğunda kendisi Batman kimliğine bürünür.[1]

Dış bağlantılar

Kaynakça

  1. Schedeen, Jesse (19 Kasım 2013). "En İyi 25 DC Comics Karakteri". IGN. 3 Kasım 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Mayıs 2014.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.