Mas Que Nada

"Mas Que Nada", aslen 1963 yılında Jorge Ben tarafından yazılan ve söylenen bir şarkı olup, sonrasında Sérgio Mendes tarafından ve birçok başka sanatçı tarafından yeniden yorumlanan bir şarkıdır. Şarkının düz çevirisi Brezilya Portekizcesinde "ama bu hiçbir şey" olup, gerçekte "hadi", "kesinlikle olmaz" gibi anlamlara gelmektedir. Bu öbek, çoğu zaman Latin Amerika İspanyolcası olan más que nada ile karıştırılmaktadır. Bu ikinci öbek düz olarak "herhangi bir şeyden daha fazlası" anlamına gelmekte olup, gerçekte "esasen", "öncelikle" gibi anlamlara gelmektedir.

Sérgio Mendes sürümü

Mas Que Nada
Timeless albümünden
Sérgio Mendes ve The Black Eyed Peas single
Yayımlanma Haziran 2006
Format Dijital yükleme, CD tekli
Tarz Alternative hip hop, Música Popular Brasileira (Brezilya popu)
Süre 3:32 (tekli sürümü)
4:22 (albüm sürümü)
Şirket Concord, will.i.am
Yazar Jorge Ben
Yapımcı will.i.am
The Black Eyed Peas tekli kronolojisi
""Pump It""
(2006)
"Mas Que Nada"
(2006)
""Bebot""
(2006)

Ses Örneği

2006 yılında Sérgio Mendes, eşi Gracinha Leporace'nin ek vokalleriyle beraber şarkıyı yeniden kaydetti. Mendes'in Timeless adlı albümünde yer alan şarkı, Brezilya'da hizmet veren büyük televizyon kanalı Globo'nun yerel bir sürümü olan Estrelas kanalında tema müziği olarak kullanıldı. Şarkı ayrıca The Black Eyed Peas grubu ile yeniden kaydedildi ve bu sürümde grubun 2004 şarkısı Hey Mama'dan örnekler kullanıldı.

Listeler

Liste (2006) Tepe
noktası
Avusturya 8
Hollanda 1
Fransa 40
İtalya 22
İsrail 1
Almanya 9
İsviçre 4
İngiltere 6
Peru 30
Macaristan 1
Çek Cumhuriyeti 6

Kaynakça

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.