28 Gün Sonra

28 Gün Sonra (Özgün adı: 28 Days Later), 2002 İngiliz yapımı film. Senaryosunu Alex Garland yapmış, yönetmenliğini ise Danny Boyle üstlenmiştir. Önemli rollerini Cillian Murphy, Naomie Harris, Megan Burns, Brendan Gleeson, Christopher Eccleston paylaşmışlardır. Filmin müziği John Murphy'e aittir.

28 Gün Sonra
28 Days Later
Yönetmen Danny Boyle
Yapımcı Andrew Macdonald
Senarist Alex Garland
Oyuncular Cillian Murphy
Naomie Harris
Megan Burns
Brendan Gleeson
Christopher Eccleston
Müzik John Murphy
Görüntü yönetmeni Anthony Dod Mantle
Dağıtıcı Fox Searchlight Pictures
Cinsi Sinema filmi
Türü Gerilim, bilimkurgu, Korku
Renk Renkli
Yapım yılı 2002
Çıkış tarih(ler)i 11 Temmuz 2003
Süre 112 dakika
Ülke Birleşik Krallık
Dil İngilizce
Bütçe 5.000.000 £
Hasılat 82.719.885 $
Devam filmi 28 Hafta Sonra

Konusu

Londra'daki bir araştırma merkezindeki denek maymunların, bir grup aktivist tarafından serbest bırakılması ile çevreye ölümcül bir virüs yayılır. Virüsten etkilenen kişiler 15 saniye sonra insani özelliklerinden çıkıp, cinayete eğilimli saldırgan yaratıklara dönüşür.

Salgın patlak verdiğinde hastanede olan Jim, 28 gün baygın yattıktan sonra uyanır. Dışarıya çıktığı zaman tüm şehrin adeta bir hayalet şehir haline gelmiş olduğunu görür.

Aradan geçen zamanda neler olduğunu anlamaya çalışıan Jim, kendisine saldıran "virüslü" yaratıklardan ancak Selena ve Mark adlı iki kişinin yardımıyla kurtulur.

Filmin ilerleyen bölümünde Jim ve Selena, kendileri gibi virüsten kurtulmuş bir baba-kız ile Manchester'daki askeri birliği bulmak üzere yola çıkarlar. Onları en az virüs kadar tehlikeli olaylar beklemektedir.

Oyuncular

Aktör/AktrisRolü
Cillian MurphyJim
Naomie HarrisSelena
Noah HuntleyMark
Brendan GleesonFrank
Megan BurnsHannah
Stuart McQuarrieÇavuş Farrell
Christopher EcclestonBinbaşı Henry West

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.