28 Hafta Sonra

28 Hafta Sonra, 2007 yılı Birleşik Krallık yapımı bilimkurgu ve korku öğelerini içeren sinema filmi.

28 Hafta Sonra
28 Weeks Later
Film Posteri
Yönetmen Juan Carlos Fresnadillo
Yapımcı Andrew Macdonald
Allon Reich
Enrique Lopez-Lavigne
Danny Boyle
Alex Garland
Senarist Juan Carlos Fresnadillo
Enrique Lopez-Lavigne
Rowan Joffe
Jesús Olmo
Oyuncular Robert Carlyle
Rose Byrne
Jeremy Renner
Harold Perrineau
Catherine McCormack
Idris Elba
Imogen Poots
Mackintosh Muggleton
Müzik John Murphy
Görüntü yönetmeni Enrique Chediak
Kurgu Chris Gill
Dağıtıcı Fox Atomic
Cinsi Sinema filmi
Türü Gerilim, bilimkurgu, korku
Renk Renkli
Yapım yılı 2007
Çıkış tarih(ler)i 11 Mayıs 2007
Süre 99 dakika
Ülke Birleşik Krallık
İspanya
Dil İngilizce
Önceki film 28 Gün Sonra
Resmî sitesi

Konusu

Don ve Alice İngiltere'yi etkisi altına alan virüs saldırısı sonrası bir grup kurtulmuş insanla birlikte bir evde sığınmacı olarak bulunmaktadır. Ne var ki bir süre sonra virüsten etkilenerek mutant haline gelmiş insanlar burayı bulur ve saldırırlar. Grubun tamamı öldürülür. Alice de zor durumdadır ve Don ona yardım edemeyerek kendi canını kurtarır ve kaçar.

Don Londra'nın kurtarılmış bir bölgesinde Amerikan askerlerinin koruduğu alanda yaşamaya başlamıştır. Bir müddet sonra, Avrupa'da olduklarından ötürü virüsten kurtulan çocukları da Londra'daki güvenli hâle getirilip virüsten arındırılmış olan duvarlarla çevrili bölgeye getirilir. Onlara Alice'in ölümü konusunda yardım edemediğini gizleyerek yalan söyleyen Don, çocukları bir müddet sonra eski yaşadıkları yeri görmek için kurtarılmış alandan çıkmalarını engelleyemez. Çocuklar eve gittiklerinde Alice ile karşılaşırlar. Ancak, onları izleyen askerler de Alice'e ulaşırlar.

Alice'in mutant haline nasıl dönüşmediği muammadır. Bunu araştırmak isteyen doktorlar, onun üzerinde birtakım deneyler yaparlar. Bu arada Don durumu öğrenir ve Alice'in yanına gider. Onu öper ancak bu arada tükürükten bulaşan virüsler Don'u mutant haline getirir. Akabinde virüs kurtarılmış alanda da hızla yayılır. İlk başlarda virüslüleri vuran askerler, kısa sürede kargaşa ortamınının büyümesiyle virüslü ya da virüssüz herkese ateş etme emri alırlar ve bölgenin bombalanarak canlılardan arındırılması kararı alınır.

Çocuklar, bir doktorla birlikte kurtarıcıları olan bir askerle kaçmaya başlarlar. Tehlike hem mutantlardan hem de her şeyi yok etmeye kararlı askerlerden gelmektedir.

Oyuncu kadrosu

OyuncuRol
Robert CarlyleDonald "Don" Harris
Jeremy RennerDoyle
Rose ByrneScarlett Ross
Idris ElbaGeneral Stone
Catherine McCormackAlice Harris
Harold PerrineauFlynn
Imogen PootsTammy Harris
Mackintosh MuggletonAndy Harris
Shahid AhmedJacob
Emily BeechamKaren
Garfield MorganGeoff
Amanda WalkerSally

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.