Yandex Disk

Yandex.Disk, Yandex tarafından geliştirilen çevrimiçi depolama ve senkronizasyon hizmetidir. Bu hizmet; kullanıcıların, bulutta dosya depolayabilmelerine ve diğer kullanıcılar ile paylaşmalarına olanak tanır. İlk sürümü Nisan 2012'de çıkmıştır. Bu hizmetten faydalanabilmek için bir yandex hesabı olmalıdır. Şu an itibarıyla mevcut dil destekleri: Rusça, İngilizce, Türkçe ve Ukraynacadır.[1]

Yandex.Disk
Geliştirici(ler) Yandex
İşletim sistemi Masaüstü:Windows, MacOSX, Linux
Mobil: iOS, Android
Tür Çevrimiçi depolama hizmeti
Lisans Ücretsiz sahipli
Resmî sitesi disk.yandex.com

Özellikler

Yandex.Disk, kullanıcıya 10 GB ücretsiz depolama alanı sunar, kullanıcı arkadaşlarını Yandex.Disk'e davet ederek depolama alanını genişletebilir ayrıca ücreti karşılığında kapasitesi istenilen boyut kadar genişletilebilir.[2]

Depolama: Kullanıcılar dosyaları yükleyip kaydedebilir.

Eşzamanlama: Dosyalar her kullanıcı arasında senkronize edilir. (Mobil/masaüstü cihazlarla)

Paylaşım: Dosyalarınızı indirip paylaşabilirsiniz.

Akıllı arama: Deniz diye arama yaptığınızda deniz fotoğraflarınız çıkar.

Sınırsız yedekleme: Otomatik yüklemeyi açtığınızda sınırsız depolama alanı ile fotoğraf ve video yedekleme imkânı sunar.

Akıllı albümler: Ayıklanacaklar, seçilenler gibi otomatik oluşturulan albümler vardır.

Notlar: Not yazıp bunları yedekleyebilirsiniz.

Ekran Görüntüsü : Ekran görüntü kopya aracıyla ekran görüntüsü kaydedebilirsiniz.

Yandex Disk'in eski logosu

Link aracılığıyla paylaşma: Herhangi bir veya birden fazla dosyayı ( fotoğraf, video, ses vb.) yadi.sk alan adıyla paylaşabilirsiniz.

Ayrıca bakınız

Kaynakça

  1. "Yandex.Disk web sitesinde dil seçenekleri". 4 Temmuz 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Ekim 2020.
  2. "Yandex.Disk web sitesinde Yardım bölümü". 10 Ağustos 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Ağustos 2014.

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.