Yandex.Direct

Yandex.Direct, Yandex arama ve içerik reklamı yayınlama sistemidir. Bu sistem Yandex'te veya diğer sitelerde ürün ve hizmet arayan insanlara arama konularıyla ilgili reklamlar gösterir.

Yandex.Direct
Tür İçeriğe dayalı reklamcılık
Kurucu Yandex
Website direct.yandex.com.tr

Çalışma prensipleri

Sattığı ürünün veya sunduğu hizmetin reklamını yapmak isteyen kullanıcı Yandex hesabı ile giriş yaparak reklamı için başlık, metin, URL ve eğer istiyorsa görsel ekleyerek bütçesini belirler. Reklam veren kullanıcı, reklamının gösterileceği yeri, tarihi ve hatta saati de belirleyebilir. Reklam, reklamda bulunan anahtar kelimeleri girerek arama yapan kullanıcıya gösterilir.

Ücretlendirme

Yandex.Direct tıklama başına ödeme yapılan bir reklam mekanizmasıdır. Bu tip bir reklam servisini kullandığınızda sadece kullanıcıların reklamınıza yaptığı tıklamalar için ücret ödersiniz. Kullanıcıların web sitenizi ziyaret etmeleri, burada yaptıkları tıklamalar ekstra bir ücrete tabi değildir.

Reklamlar nerede gösterilir?

Yandex.Direct’te yayınlanan reklamlar;

  • Belirlediğiniz anahtar kelimelere göre Yandex arama sonuçları sayfalarında
  • Yandex servislerinin sayfalarında ve iş ortağı sitelerinde
  • Anahtar sözcük gruplarına göre Yandex.Direct'in tüm reklam görüntüleme sayfalarında gösterilebilir.

Ayrıca bakınız

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.