Traktör treni

Traktör treni, bir oyuncak lokomotife dönüştürülmüş traktör, lokomobil, veya pikap tarafından çekilen, bir oyuncak vagona dönüştürülmüş 1, 2, 3, 4 veya 8’li römork dizisi.

Traktöre oyuncak lokomotif, römorklara oyuncak vagon şekil verme montajı

Şekil verilecek traktör ve vagonlar, atölyeye getirildikten sonra motor kapağı, römork kapakları sökülüp tezgâha bırakılıyor, ve şekil verilmeye başlanıyor. Öncelikle şekil verilmeden photoshop veya corelde şekil verilen proje hazırlanıyor, şekil verilmeye başlarken önce sac aksam daire şeklinde kesiliyor, traktör önüne monte ediliyor. Daha sonra diğer sac aksam eğimli yüz şeklinde kesiliyor ve traktör yanlarına monte ediliyor. Sonra son kat boya işlemi yapılıyor, traktör oyuncak lokomotife dönüştürülmüş oluyor.

Römorklarda ise tekrar photoshop veya corelde şekil verilecek dikdörtgen projesi çiziliyor, ve römorklara şekil verilmeye başlanıyor. 3 sac aksam dikdörtgen şeklinde kesiliyor, 1’i römorkun ön bölümüne, 2’si yan bölümlere ve 3’ü de arkaya olmak üzere toplam 4 sac aksam monte ediliyor ve onlara da son kat boya işlemi yapılıyor. Son olarak yolu tamamlanan traktör treninin bağlı olduğu belediye garajına haber veriliyor.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.